logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Działania ,,SIPUR” w I połowie 2022 roku

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, 1-4 lutego 2022, Poznań

„SIPUR” jest od wielu lat uczestnikiem targów BUDMA, które w tym roku były zorganizowane po raz trzydziesty. Imprezie towarzyszyły Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targi Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC, a także ekspozycja branży kominkowej oraz kamienia. W targach wzięło udział ponad 350 producentów i dystrybutorów z 20 krajów. Przygotowane ekspozycje, w tym także widoczne z daleka okazałe stoisko Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR ,,SIPUR”, odwiedziło tysiące profesjonalistów. Dziękujemy za ciekawe rozmowy na temat izolacji termicznych z poliuretanu wytworzonych fabrycznie oraz in situ. 

Międzynarodowe Targi Izolacji 4INSULATION, 23-24 lutego 2022, Kielce

„SIPUR” w targach 4INSULATION uczestniczy od początku ich istnienia. Targi te najpierw odbywały się w Krakowie, a po kilku latach zostały przeniesione do Kielc. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło najważniejsze podmioty z branży, a także liczne grono instalatorów i inwestorów. Dziękujemy wszystkim,  którzy zapoznali się z naszą ekspozycją, która obejmowała izolacje techniczne, płyty izolacyjne oraz izolacje natryskowe otwarto- i zamkniętokomórkowe.

VIII Międzynarodowa Konferencja ETICS, 11-13 maja, Łochów

Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń SSO zorganizowało kolejne spotkanie branży ociepleniowej. Ósma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS odbyła się w odrestaurowanym Pałacu w Łochowie. Prezentacje i dyskusje dotyczyły przede wszystkim konieczności nowego podejścia przez wszystkich uczestników rynku do dotychczasowych zachowań i praktyk. Oczywistym powodem jest m.in. trwająca od dwóch lat pandemia, stale rosnące zaniepokojenie stanem środowiska, kryzys energetyczny, zmieniające się wymagania prawne oraz wojna w Ukrainie.

Konferencje i webinaria

Jednym z działań „SIPUR” jest aktywny udział przedstawicieli branży poliuretanowej w różnego rodzaju konferencjach, kongresach, warsztatach itp. zarówno stacjonarnych,  jak i elektronicznych (webinariach). Organizatorami tego typu wydarzeń są m.in. firmy DND Projekt i Archmedia. Z elektronicznej formy komunikacji korzystał regularnie Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa ZPPMdB, który odpowiada za organizację spotkań Grupy Roboczej ds. Rynku Pracy w sektorze produkcji wyrobów budowlanych w ramach Zespołu Trójstronnego. W minionym półroczu były one poświęcone kilku kluczowym zagadnieniom dla naszej branży, takim jak CBAM, Fit for 55 i CPR. W analogicznej formule były prowadzone cykliczne spotkania Porozumienia Branżowego na rzecz Efektywności Energetycznej POBE oraz w przypadku Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, które jest odpowiedzialne m.in. za rządowy program Partnerstwo na rzecz Dostępności. Z kolei w czerwcu Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaprosiło do swojej siedziby przedstawicieli branży na podsumowanie konkursu na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i publikacje w dziedzinie architektury i budownictwa, a także na ciekawą konferencję pt. Wyzwania współczesnego budownictwa. Oby te ostatnie spotkania „w realu” były dobrym prognostykiem dla naszej branży i całej polskiej gospodarki.

Edukacyjne prezentacje dla przyszłych profesjonalistów budowlanych

Podobnie jak w latach poprzednich, także w I połowie 2022 r. odwiedziliśmy wyższe uczelnie techniczne kształcące studentów na wydziałach budownictwa i kierunkach pokrewnych. Ze względów epidemiologicznych część z naszych prezentacji musiała być przeprowadzona na odległość. Spotkania z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi miały miejsce na Politechnikach: Warszawskiej; Krakowskiej; Wrocławskiej; Częstochowskiej; Koszalińskiej i Bydgoskiej, a także na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Podstawowym celem prezentacji organizowanych od prawie dziesięciu lat pod hasłem „Poliuretan izoluje lepiej” jest przekazanie najważniejszych informacji o metodach wytwarzania, rodzajach, budowie, najważniejszych cechach i parametrach wyrobów poliuretanowych PUR/PIR stosowanych jako izolacja cieplna w budownictwie.

Zapraszamy do współpracy wszystkie wyższe uczelnie kształcące studentów na kierunku budownictwo i pokrewnych.

Z przyjemnością odpowiem na Państwa pytania, bardzo proszę o kontakt

Maciej Kubanek
Prezes Zarządu, Sekretarz Generalny
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kom. 792 208 623