logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

21-24 czerwca 2022 r. w Monachium odbędą się targi ceramitec 2022. Od czasu premiery w 1979 r. targi ceramitec stały się światowym liderem w przemyśle ceramicznym (obejmują produkty, technologie i innowacje w dziedzinie ceramiki i metalurgii proszkowej). Od kwietnia tego roku zostały zniesione ograniczenia covidowe na targach w Niemczech, nie są wymagane zaświadczenia szczepień, ani testy, pozostaje jedynie rekomendacja noszenia maseczek. Nowoczesne centrum targowe w Monachium jest w 100% przygotowane do przyjęcia gości.

Odbywające się, co trzy lata targi ceramitec przyciągają czołowych graczy reprezentujących branże: cegieł, kamionki, materiałów żaroodpornych, płytek, ceramiki sanitarnej, porcelany, metalurgii proszkowej. Kompleksowy program ramowy oferuje przegląd aktualnych trendów i innowacji w branży ceramiki. Podczas targów zostaną zaprezentowane też maszyny, urządzenia oraz sprzęt stosowany w przemyśle ceramicznym.

Branża ceramiczna również podlega światowym trendom, które mają na celu ochronę surowców i redukcję wykorzystania energii i zasobów środowiska. Okazuje się że przemysł ceramiczny ma do wykorzystania wiele innowacyjnych rozwiązań, które pomogą osiągać te cele, zwiększając jednocześnie wydajność i korzyści dla producentów. Na targach w Monachium goście będą mieli okazję zapoznać się z nowymi technologiami procesów produkcyjnych, nowymi materiałami i metodami, które pozwolą produktom ceramicznym oszczędzać energię i środowisko.

W trzech halach targowych swoje oferty zaprezentuje ok. 350 wystawców.
Targom towarzyszy bogaty program konferencji omawiających najnowsze zagadnienia takie jak:
- produkcja dodatków;
- surowce do produkcji ceramiki ;
- technologie ;
- zastosowania w przemyśle

Bilety na targi są dostępne na stronie: (link: https://www.ceramitec.com/en/trade-fair/visitors/tickets/ )