logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

04 - 07.07. 2023 r. odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach XIX Krajowa Konferencja MECHANIKI GRUNTÓW I INŻYNIERII GEOTECHNICZNEJ oraz VIII Ogólnopolska Konferencja MŁODYCH GEOTECHNIKÓW zorganizowana przez Katedrę Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej wraz z Polskim Komitetem Geotechniki.

Tematyka konferencji: Aktualne zagadnienia geotechniki, w tym: badania laboratoryjne i terenowe; zagadnienia teoretyczne i modelowanie w geotechnice; wzmacnianie podłoża gruntowego; geotechnika a kwestie środowiskowe; projektowanie geotechniczne; budownictwo komunikacyjne i podziemne.

Termin nadesłania wstępnych zgłoszeń i streszczeń artykułów - do 30.10.2022 r., a pełnych artykułów - do 15.01.2023 r. Artykuły zgłoszone na konferencję mogą zostać opublikowane w monografii Wydawnictwa Politechniki Śląskiej lub czasopismach punktowanych na listach MEiN. Orientacyjna wysokość opłat: 2 000 zł (normalna); 1 850 zł (dla członków PKG); 1 500 zł (dla młodych geotechników do 35 lat i doktorantów).

Sekretariat Konferencji: dr inż. Magdalena Kowalska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..