logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Kilka kilometrów od weneckiej laguny rozciąga się kampus H-Farm - jeden z najważniejszych ośrodków innowacyjności w Europie. Zbudowany został na terenie 40ha Parku del Silo zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zapewnia komfort i dobre samopoczucie wszystkim jego mieszkańcom.

W kampusie H-Farm znajdują się m.in. budynki szkolne, biblioteka, której kształt imituje naturalne zielone wzniesienie i doskonale integruje się z otaczającym krajobrazem oraz centrum sportowe. W H-Farm przestrzenie dydaktyczne i sportowe wypełnione są naturalnym światłem. To wszystko dzięki oknom FAKRO do płaskich dachów, których ponad 170 sztuk znalazło tam swoje miejsce. Światło słoneczne przenika praktycznie wszędzie, do wszystkich wnętrz, pozwalając na ich przyjemne i efektywne użytkowanie przez wiele godzin w ciągu dnia. Nawet jesienią i zimą. Ponadto, zastosowanie automatyki do ich obsługi, pozwala na optymalne zarządzanie naturalnym światłem o każdej porze roku.

Na H-Farmie idealnie sprawdzają się okna FAKRO do dachów płaskich typu C. Zastosowano zarówno okna nieotwierane, jaki i sterowane elektrycznie w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Są to okna zbudowane z wielokomorowych profili PVC, które wyróżniają się doskonałymi parametrami - odpornością mechaniczną, izolacyjnością akustyczną i termoizolacyjnością. Wyposażone są w bezpieczne dwuszybowe antywłamaniowe pakiety z wewnętrzną szybą laminowaną. Okna zwieńczone są kopułą z poliwęglanu, odporną na uderzenia i czynniki atmosferyczne.