logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Wśród 850 uczestników konferencji DNI BETONU są/muszą być Prometeusze Technologii Betonu – powiedział na zakończenie wykładu inaugurującego konferencję prof. Lech Czarnecki. Jego wystąpienie było jednym z 80 wygłoszonych podczas XI konferencji DNI BETONU, która 11-13 października 2021 r. odbyła się w Wiśle.

- Ta konferencja to prawie idealna równowaga między aspektami praktycznymi, a kwestiami naukowymi – ocenił prof. Paweł Łukowski.

- Byłem na wielu konferencjach, ale tu jest najwyższy, światowy poziom – podsumował Witold Rządkowski z firmy REbuild, autor pierwszego w Polsce pokazu na żywo druku 3D z betonu, który odbył się podczas konferencji.

Do historii przeszła XI konferencja DNI BETONU, która odbyła się 11-13 października 2021 r. w Wiśle. Organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Cementu. 853 uczestników w Wiśle i tysiące widzów relacji streamingowej, 80 referatów, 10 sesji konferencyjnych, sesja posterowa, pokazy technologiczne i pierwszy w Polsce pokaz na żywo druku 3D z betonu, 38 stoisk wystawienniczych, kolejna edycja konkursu Power Concrete, Betonowe Oskary i wiele innych wydarzeń towarzyszących….można długo wyliczać, choć nie sposób w jednym zdaniu zamknąć bogactwo wiedzy, wydarzeń i emocji, które w ciągu trzech dni towarzyszyły uczestnikom DNI BETONU. Nawet pandemia nie wpłynęła na jakość konferencji, choć trochę zmniejszyła liczbę uczestników (2018 – 1061/2021 – 853 osoby).

Nie ma wątpliwości: DNI BETONU to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń konferencyjnych polskiego budownictwa.

- Przez 21 lat udało się zbudować pozycję konferencji, na której ludzie chcą być, na której spotyka się kwiat polskiej i nie tylko polskiej nauki zajmującej się technologią betonu. Ale spotykają się tak samo ludzie biznesu, ludzie którzy na co dzień pracują z cementem i betonem - mówił prof. Jan Deja, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni BETONU.

Nie byłoby konferencji DNI BETON, gdyby nie jej Rada Programowa składająca się z ludzi nauki i biznesu, która pracowała pod przewodnictwem Krzysztofa Kieresa, przewodniczącego Stowarzyszenia Producentów Cementu.

- Motto naszych obrad, to „Beton – tradycja i nowoczesność”. Wydaje się, że wszystko o betonie już powiedziano, wiadomo co można z betonu zrobić. Jest to temat bardzo znany w kręgach inżynierskich. Także od strony użytkowników wszystko się wydaje jasne. A jednak takie spotkania jak dzisiaj, spotkania wykonawców, ludzi nauki, producentów cementu i betonu, dają impuls do poszukiwań coraz to nowych, lepszych rozwiązań. Okazuje się, że beton można wpisać bardzo dobrze w Zielony Ład i Fit for 55 - stwierdził Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu. - W związku z tym chciałbym, żeby pod tym mottem odbywały się nasze obrady. Bo mimo, iż jest to najbardziej popularny, po wodzie, materiał stosowany przez człowieka na świecie, to ciągle jeszcze ma różne nieodkryte przez człowieka tajemnice – dodał.