logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Klimat w Polsce staje się coraz bardziej gwałtowny i nieprzewidywalny. Pojawiają się zjawiska, które do tej pory nie występowały, np. gwałtowne burze, ulewne deszcze, dużej wielkości grad, bardzo silny wiatr czy trąby powietrzne. Duże bryłki lodu spadające z nieba mogą zniszczyć pokrycie dachowe, elewację, a nawet okna fasadowe. Pojawia się więc pytanie, a co z oknami dachowymi, które narażone są na bezpośrednie działanie ulewnego deszczu, gradu czy wiatru?

Poprawnie zamontowane okno dachowe FAKRO jest szczelne nawet podczas dużej ulewy deszczu i silnego wiatru. Pakiet szybowy w tych oknach jest tak zbudowany, że zewnętrzna szyba jest hartowana i odporna na standardowej wielkości grad. Co więcej, okna dachowe FAKRO jako jedyne na rynku mają bezterminową gwarancję odporności szyby hartowanej na rozbicie przez grad, co jest bardzo istotne, gdy pojawią się ekstremalne warunki pogodowe, a wg badań w Polsce opady gradu występują najczęściej w Europie. Grad wielkości piłek golfowych może uszkodzić szybę hartowaną w oknie dachowych. Szyba hartowana w oknach dachowych FAKRO jest objęta bezterminową gwarancją na rozbicie przez grad. W związku z tym właściciele okien dachowych FAKRO mogą zgłosić uszkodzenia bezpośrednio do serwisu i w krótkim czasie pakiet szybowy zostanie wymieniony bez żadnych kosztów. To rozwiązuje mnóstwo problemów, oszczędza czas oraz pieniądze.

www.fakro.pl