logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Nieszczelny garaż, który jest wbudowany w bryłę domu może być przyczyną dużych strat ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu poliuretanowej pianki natryskowej można błyskawicznie wykonać efektywną warstwę izolacji wewnątrz garażu i zwiększyć komfort termiczny w całym budynku.

Izolacja garażu w bryle domu nie tylko wpłynie korzystnie na wygodę jego użytkowania w sezonie zimowym. W ten sposób diametralnie ograniczymy straty ciepła w części mieszkalnej budynku. Aby inwestycja była maksymalnie opłacalna, warstwę izolacji warto wykonać z materiału izolacyjnego w postaci otwartokomórkowej pianki natryskowej Soudafoam SPF firmy Soudal, stanowiącej nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego styropianu czy wełny mineralnej.

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa przeznaczona jest do stosowania wewnątrz budynku. Podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość i dokładnie wypełnia ocieplaną przestrzeń, tworząc jednolitą powłokę. Metoda ta gwarantuje całkowitą szczelność warstwy izolacji i praktycznie eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych. W strukturze pianki przeważają komórki otwarte, co oznacza, że materiał ten jest całkowicie paroprzepuszczalny. Na powierzchni pianki nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu i nie powstaje pleśń. Ponadto pianka ta jest bardzo lekka i nie obciąża ocieplanej konstrukcji.

Soudafoam SPF charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do takich materiałów, jak cegła, beton, drewno, blacha oraz płyty OSB. Za jej pomocą skutecznie ocieplimy nie tylko garaż, ale również dachy i poddasza, a na realizację prac wystarczy zaledwie jeden dzień. Dodatkowymi atutami pianki izolacyjnej Soudafoam SPF otwartokomórkowej marki Soudal są nietoksyczność oraz bardzo dobra izolacyjność akustyczna. Co istotne, ma ona dożywotnią gwarancję, ale przeznaczona jest do stosowania wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.