logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

26 - 28 maja br. odbędzie się konferencja pod hasłem BIM w przemyśle. Ponad 20 prelekcji, jeden dzień warsztatowy i zamknięte pokoje dyskusyjne z ekspertami.

Liczba i różnorodność zaawansowanych technologii, które składają się na nowoczesne fabryki – tzw. Fabryki 4.0 lub Fabryki Przyszłości - sprawia, że zarządzający firmami produkcyjnymi potrzebują nowych, cyfrowych sposobów projektowania, budowania i zarządzania ich utrzymaniem. Dlatego z roku na rok rośnie znaczenie metodyki BIM w przemyśle. I zmienia się nie tylko sposób projektowania, ale także użytkowania i zarządzania obiektami przemysłowymi.

Praktyka i trendy

BIM4industry 2021 połączy środowiska zaangażowane w popularyzację i wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – przedstawicieli władz ustawodawczych, administracji publicznej, inwestorów, a także projektantów i wykonawców. Wśród prelegentów są m.in. Anna Kornecka, Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dr inż. Paweł Tadejko, ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości czy Jarosław Sosnowski z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji ‎MRPiT, a także prawie 20 ekspertów i praktyków metodyki BIM z zakresu projektowania, wykonawstwa czy prawa inwestycyjnego.

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Aby dołączyć do grona uczestników wystarczy zarejestrować się przez formularz online.

Organizatorzy kładą nacisk na trendy (również międzynarodowe) i plan rozwoju, przed którym stoi branża budowlana i przemysłowa w Polsce, a także na praktyczny wymiar wdrażania metodyki BIM. Zaprosili do współpracy praktyków, którzy podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoimi doświadczeniami, opowiedzą o blaskach i cieniach realizowanych projektów i dadzą wskazówki, jak przygotować się na czekające nas zmiany.

Pierwszy dzień, zainaugurowany prelekcją Anny Korneckiej, to wystąpienia głównych prelegentów oraz debata „Cyfryzacja procesu budowlanego - kolejne kroki” z udziałem przedstawicieli MRPiT, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, BIM Klaster i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Drugiego dnia uczestnicy mogą wybrać dwie ścieżki tematyczne: Inwestorzy & Wykonawcy, a także Projektanci. Na zakończenie dnia, odbędą się spotkania w zamkniętych pokojach dyskusyjnych (limit miejsc), moderowanych przez ekspertów BIM. Trzeci dzień w całości poświęcony będzie na warsztaty, kontynuowane według dwóch ścieżek. Więcej na stronie: www.bim4industry.pl

- Nie było do tej pory w Polsce wydarzenia o takiej skali, które umożliwiłoby dyskusję nt. BIM w przemyśle wszystkim – albo prawie wszystkim – środowiskom zaangażowanym we wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – mówi Katarzyna Orlińska-Dejer, prezeska BIM Klaster i organizatorka konferencji BIM4industry 2021. - Uważam, że znacznie więcej nas łączy, niż dzieli – świetni eksperci, pasja, doświadczenie, chęć budowania wiedzy, zgrane zespoły to coś, czym mogą się chwalić zarówno projektanci, jak i wykonawcy czy przedstawiciele władz. Czas się spotkać i porozmawiać zarówno o trendach, jak i praktyce.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii; Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości i Marszałka Województwa Małopolskiego. Partnerem Głównym wydarzenia jest firma WSC, Partnerami Merytorycznymi: Miastoprojekt Wrocław i ePMflow, a Patronami Medialnymi: miesięcznik Materiały Budowlane, BIMblog.pl, Magazyn Przemysłowy, Fabryki w Polsce, Business Insider, Builder. Konferencja wspierana jest także przez: Krakowski Park Technologiczny, Business Finland, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, Business in Małopolska, Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej i Klaster Zrównoważona Infrastruktura.