logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Profesjonalne produkty do hydroizolacji to jedna z najważniejszych kategorii nieustannie rozwijanych przez firmę Sopro. Na rynku pojawiła się nowoczesna jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca Sopro DSF RS 623, która umożliwia prowadzenie dalszych prac już po 4 h od momentu aplikacji ostatniej warstwy. Nowy produkt Sopro wykazuje również wiele innych właściwości, które sprawiają, że jest on niezastąpiony w pracach hydroizolacyjnych, które muszą być wykonane szybko i profesjonalnie.

Sopro DSF RS 623 to reaktywna, szybkowiążąca, stabilna, jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i szybko mostkujących pęknięcia. To niezrównany pomocnik każdego fachowca, któremu zależy na szybkim i trwałym uszczelnieniu pomieszczeń narażonych na niekorzystne oddziaływanie wilgoci, takich jak łazienka, piwnica czy pralnia.

Ze względu na dużą elastyczność – utrzymującą się nawet w przypadku niskiej temperatury – nadaje się również do prac hydroizolacyjnych prowadzonych na zewnątrz. Można ją stosować do uszczelniania balkonów, tarasów, zbiorników z wodą użytkową oraz niecek basenowych. Umożliwia również szybkie i bezproblemowe klejenie taśm oraz mat w systemie Sopro AEB. Zaprawa łatwo się rozprowadza i szybko wiąże (2-3 h na warstwę). Ruch pieszy i układanie płytek ceramicznych możliwe są już po 4 h od momentu aplikacji ostatniej warstwy. Produkt posiada zdolność wysokokrystalicznego wiązania wody, co oznacza, że jest ona absorbowana do wytworzenia struktury krystalicznej zaprawy szybkoschnącej, a niewielki skurcz redukuje ryzyko powstawania rys i pęknięć na uszczelnianej powierzchni. Co więcej, Sopro DSF RS 623 posiada optymalny czas użycia – ok. 40 minut.

Zaprawa DSF RS 623 Sopro to produkt o potwierdzonym bezpieczeństwie stosowania. Ma certyfikat EMICODE wg GEV: EC1PLUS, co oznacza bardzo niski poziom emisji lotnych związków organicznych. Zarówno w momencie stosowania (przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności), jak i po ukończeniu prac – jest nieszkodliwa dla ludzi i środowiska naturalnego.

Warto zwrócić uwagę również na pozostałe rozwiązania Sopro: https://soprouszczelnienia.pl.