logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

W Niemczech pod koniec września br. ogłoszono, że powstała MBCC Group w wyniku wydzielenia działu Construction Chemicals z BASF i jej nabycia przez fundusz Lone Star , globalną firmę private equity. Firma rozpoczęła działalność 1 października 2020 r.


MBCC Group jest jednym z czołowych dostawców produktów i rozwiązań chemii budowlanej na świecie. Grupa oferuje innowacyjne, zrównoważone produkty chemiczne i rozwiązania dla różnych sektorów branży budowlanej. Należy do czołowych na świecie dostawców domieszek do betonu.


MBCC Group obsługuje ponad 30000 klientów i partnerów biznesowych na całym świecie. Zatrudnia niemal 7 500 pracowników w ponad 60 krajach. Światowa i europejska siedziba znajduje się w Mannheim w Niemczech, a siedziby regionalne zlokalizowano w Beachwood, Ohio, USA (do obsługi rynków w Ameryce Północnej oraz Południowej), Dubaj, ZEA, ( rynki: Bliski Wschód, Rosja, Afryka) oraz w Singapurze ( rynki: Azja/Pacyfik).
Główne, rozpoznawalne marki MBCC Group : Master Builders Solutions®, PCI®, Thermotek®, Wolman®, Colorbiotics® oraz Watson Bowman Acme®, mają stabilną pozycję rynkową wspartą przeszło 100-letnią historią i doświadczeniem w branży.
Nowym Dyrektorem Generalnym (CEO) MBCC Group został menadżer o dużym doświadczeniu w branży budowlanej - dr Jochen Fabritius. Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego i dużą część swojej kariery spędził w branży budowlanej. W ostatnich latach związany był z firmą Xella, do której dołączył w 2014 r., najpierw jako Dyrektor Operacyjny (Chief Operating Officer), a od 2017 r. jako Dyrektor Generalny (CEO). Wcześniej przez 15 lat pracował w firmie doradczej McKinsey & Company.