logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Firma ROHDE KG z siedzibą w Niemczech wprowadziła na rynek polski innowacyjne wyroby do wykończania powierzchni ściennych i sufitowych. Są to higieniczne powłoki malarskie, spełniające najbardziej rygorystyczne standardy min. szpitali, laboratoriów, a także obiektów produkcyjnych i prestiżowych hoteli. Oprócz bardzo dobrych
właściwości użytkowych, ich zaletą jest estetyczny wygląd powierzchni i nieograniczone możliwości doboru barwy, gdyż są dostępne w każdym kolorze z palety RAL i NCS, a także na specjalne zamówienie klienta. Doskonała jakość i niezawodność stosowania, to główne czynniki decydujące o wyborze tzw. trzeciej generacji produktów ROHDE.

Dwukomponentową farbę wodorozcieńczalnę PUR można stosować prawie na każdym podłożu. System PUR składa się ze sprawdzonej w różnych warunkach tkaniny produkowanej wyłącznie z włókien szklanych oraz różnego rodzaju farb do zamykania porów i dwukrotnego malowania końcowego, które nie zawierają rozpuszczalników. Tkanina jest niepalna (klasa A2 wg DIN-EN13501-1) i spełnia wymagania wg BS 476: Część 6: 1989 oraz BS 476: Część 7: 1997. W efekcie system można stosować w obiektach o podwyższonych wymaganiach ochrony przeciwpożarowej. Farby ROHDE, np. Finish 435 (półpołyskująca) i Finish 434 (półmatowa), wchodzące w skład systemu, skutecznie zabezpieczają powierzchnię przed oddziaływaniem drobnoustrojów dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań z dziedziny nanotechnologii. System PUR jest zalecany także do renowacji lub remontu powierzchni ścian i sufitów.

Badania produktów firmy ROHDE wg normy EN ISO 2812 – 1, przeprowadzone w Instytucie Badania i Kontroli Materiałów dla Budownictwa w Lipsku, potwierdziły możliwość ich stosowania w szpitalach i laboratoriach specjalistycznych, natomiast doświadczenia z ich eksploatacji w Niemieckim Instytucie Chorób Serca w Berlinie, że są odporne na światło ultrafioletowe. W związku z tym zdecydowano się na zastosowanie systemu PUR również podczas rozbudowy oddziału intensywnej terapii tego instytutu.

Produkty ROHDE nie wydzielają szkodliwych substancji, dlatego też dezynfekcja pomieszczeń, w których je zastosowano, może odbywać się rzadziej niż w przypadku farb lateksowych. Rzadziej występuje także potrzeba przeprowadzenia remontu pomieszczeń. Analizując koszty i korzyści ze stosowania farb ROHDE, architekci oraz inwestorzy mogą zaoferować klientom efektywniejszą i tańszą ochronę procesu produkcyjnego w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Produkty ROHDE były pierwotnie stosowane głównie w zakładach medycznych, np. na salach operacyjnych, oddziałach intensywnej opieki oraz zakaźnych. Obecnie ich nowa generacja szybko znalazła powszechne zastosowanie w laboratoriach oraz w obiektach produkcyjnych. Dzięki temu, że spełniają wymagania „Green Building”, zaczęto je stosować również w hotelach,budynkach administracyjnych i przemyśle spożywczym.

Więcej na https://rohde-germany.com/index.php/en/

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 571 802 988