logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiele odkrywek wykonywanych przez orzeczników w ramach prac nad opiniami lub ekspertyzami ma potencjalnie dużą wartość jako materiał szkoleniowo-poznawczy, ale w praktyce nie jest on wykorzystywany. A szkoda... W celu pokazania tego potencjału zaprezentuję swoją opinię na temat przyczyn szybkiej biodegradacji łat w dachu pochyłym budynku wielorodzinnego. Zaznaczam, że opisany i udokumentowany przypadek nie jest odosobniony. Znane są podobne relacje dekarzy i innych osób. 

 

 

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 7/2020, strona 48-50 (spis treści >>)