logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Grupa PSB Handel S.A. z siedzibą w Wełczu k. Buska-Zdroju przekazała do szpitali 900 tys. sztuk maseczek ochronnych oraz 27 tys. litrów płynu do dezynfekcji, o łącznej wartości ponad 2,8 mln zł netto.

W okresie pandemii COVID-19 maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji zostały dostarczone z centrali Grupy PSB do szpitali w Busku-Zdroju, Kielcach oraz Starachowicach. Placówki te prowadzą oddziały zakaźne przeznaczone do leczenia chorych na COVID-19wwojewództwie świętokrzyskim. Wybrane produkty dostarczono pod koniec maja br.

Buskiemu szpitalowi Grupa PSB udzieliła już pomocy na początku pandemii – także w postaci maseczek ochronnych i płynów do dezynfekcji. Obecnie do akcji dołączyły również sklepy PSB Mrówka, należące do centrali PSB i działające w innych regionach. Łącznie przekazały one kilka tysięcy maseczek ochronnych do szpitali w Jaśle, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie.

Dodatkowo Mrówka z Buska-Zdroju przekaże maseczki i płyny dezynfekujące do Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Wcześniej Uzdrowisko otrzymało materiały remontowe do przygotowania w części swoich obiektów izolatoriów.