logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Pomoc w czasach pandemii koronawirusa oferują liczne firmy  branży budowlanej. Jedna z nich jest  Fabryka Styropianu ARBET. Członkowie tzw. ARBET Team  robią zakupy  zakupy i   w pomagają  w codziennych czynnościach osobom przebywającym na kwarantannie z powodu koronawirusa lub dobrowolnie pozostających w odosobnieniu.

Bardzo cenną inicjatywą było wsparcie przez ARBET Szpitala Wojewódzkiemu w Koszalinie .   Fabryka postanowiła zakupić do szpitala sprzęt, który w danym momencie był placówce najbardziej potrzebny.  Były to : monitor transportowy, pompy strzykawkowe oraz objętościowe z dodatkowym wyposażeniem. Sprawna koordynacja działań między specjalistami ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pozwoliła sfinalizować akcję w niecały tydzień.  Wartośc tej darowizny to 114 tys. zł.

Czas pandemii COVID-19 to sprawdzian! Fabryka Styropianu ARBET ma nadzieję, że  jej  działania będą inspiracją dla innych firm i środowisk, które wesprą placówki służby zdrowia, a także grupy społeczne, które wymagają szczególnej pomocy.