logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Już za niecałe dwa miesiące w Poznaniu odbęda się  targi  BUDMA 2020 (4-7 lutego 2020). Tym razem, po dwuletniej przerwie, na targowej arenie pojawią się  – najnowsze propozycje producentów i dystrybutorów maszyn, sprzętu budowlanego i rozwiązań dla budownictwa infrastrukturalnego w ramach targów INTERMASZ oraz INFRATEC.

Kogo zobaczymy na INTERMASZU?

W strefie maszyn budowlanych spodziewać się możemy ekspozycji kilkudziesięciu firm prezentujących swoją najnowszą ofertę, m.in. VolvoWacker Neuson, który pokaże praktycznie wszystkie swoje maszyny, na czele z ich bestsellerem, czyli nowej generacji koparkami kompaktowymi serii ET. Nowych rozwiązań technologicznych możemy także spodziewać się na ekspozycji marek dystrybuowanych przez Serafin, a więc AvantDigga czy Hunklinger. Nowe propozycje oraz hity sprzedaży na swoim stoisku zapowiadają m.in. Volvo Maszyny Budowlane czy HKL Baumaschinen oferujący kilka mocnych marek, jak np. KubotaAtlas Copco oraz sprzęt spod znaku Fayat Bomag.

Rozwiązania dla sektora budownictwa infrastrukturalnego zaprezentuje m.in. firma Melba Swintex, czołowy producent artykułów do tymczasowego zarządzania ruchem drogowym. Ciekawe rozwiązania i możliwości przedstawi także firma WS Schwichtenberg, producent m.in. form do bloków oporowych, zapór drogowych, płyt drogowych i gotowych wyrobów. 

Przyszłoroczne targi to także silna reprezentacja firm oferujących szalunkI i rusztowania m.in. Bau-Form, Olan, KrauseMFE Formwork, DeltaInter-Bis, Lockhard, Plettac Huck Polska.

Osprzętem do maszyn budowlanych

Szczególną uwagę warto zwrócić na firmę Steelwrist - szwedzkiego producenta tiltrotatorów, szybkozłączek, akcesoriów i osprzętu do koparek i koparko-ładowarek. Jeśli szukamy rozwiązań do rozładunku czy przeładunku towarów z pomocą przyjdzie nam firma Befard, która oferuje żurawie przeładunkowe typu HDS, ale także szeroką gamę hydraulicznego osprzętu roboczego.

Każdy sprzęt wymaga serwisowania i  wymiany części użytkowych czy materiałów eksploatacyjnych. Oferuje je  firma JK Elektro Technik, bezpośredni dystrybutor części, akcesoriów oraz części do maszyn budowlanych, wózków widłowych oryginalnych producentów, takich jak np. IskraBoschValeoPrestolite.

W Poznaniu zobaczymy także ofertę sprzętu brukarskiego oraz lekkich maszyn budowlanych, którą zaprezentuje firma Mimal. Odpowiedni transport elementów szklanych za pomocą zaawansowanych manipulatorów zapewni nam firma Glassland, a pozostałe materiały budowlane w komfortowy i bezpieczny sposób przewieziemy dzięki wózkom widłowym Hyundai, Hangcha, ładowarkami MERLO czy też podnośnikami marki Konecranes.

Targi INTERMASZ oraz INFRATEC: 4-7 lutego 2020, Poznań

W tym samym czasie: Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA