logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

5 listopada br. na konferencji Monitoring Rynku Budowlanego 2019 spotkają się eksperci i przedsiębiorcy z branży budowlanej. Wydarzenie organizowane jest przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Polską Izbę Budownictwa.

Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa?
Czy uczymy się na błędach?

Wraz ze schłodzeniem się koniunktury w Polsce i spadkiem wzrostu gospodarczego, popyt na mieszkania nieznacznie słabnie. Jednak analitycy ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku wskazują, że Polacy nadal chcą inwestować w rynek mieszkaniowy. Coraz częściej inwestycje w nieruchomości traktowane są jako lokata kapitału i możliwość generowania przychodu z wynajmu. W planach inwestycyjnych dominują mieszkania o małych i średnich powierzchniach użytkowych. 40,9% badanych deklaruje, że zadowoliłoby ich mieszkanie od 41 do 60 m² (wg ASM – Centrum Badań i Analiz rynku, raport Plany inwestycyjne Polaków 2018-2019). Z drugiej strony Polacy planują realizację renowacji swoich domów i mieszkań, co powoduje wzrost potencjału rynku remontowego.

Jak będzie wyglądała sytuacja w budownictwie w 2020 roku i później? Jak przygotować się na przyszłość? Liczne pytania związane z wyzwaniami stojącymi przed przedsiębiorcami z sektora budowlanego zostaną zadane i przeanalizowane podczas ogólnopolskiej konferencji Monitoring Rynku Budowlanego, która jest jednym z najważniejszych i największych spotkań sektora budowlanego w Polsce. Wydarzenie odbywa się po raz 22. Zakres analityczny i prognostyczny konferencji Monitoring Rynku Budowlanego pozwala jej odbiorcom na zapoznanie się ze złożonymi czynnikami i miernikami mającymi wpływ na branżę budowlaną oraz ich przyszłą projekcję, co jest niezbędnym narzędziem do budowania strategii firmy. Eksperci zaprezentują zarówno aktualną sytuację gospodarczą kraju oraz branży budowlanej, jak i przedstawią prognozy dla rynku w podziale na poszczególne typy budownictwa. Dzięki temu uczestnicy spotkania wyposażeni w rzetelną wiedzę będą mogli kreować zakres działań swoich przedsiębiorstw oraz tym samym wpływać na rozwój przyszłość branży budowlanej. Podczas wydarzenia będzie miała miejsce również debata, w której wezmą udział przedstawiciele branży. Konferencja jest doskonałą okazją do networkingu.

W programie konferencji Monitoring Rynku Budowlanego 2019 znajdują się trzy główne bloki tematyczne:
- sesja I – BUDOWNICTWO VS. POLSKA GOSPODARKA;
- sesja II - BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE I NIEMIESZKALNE – W SESJI PROGNOZY DLA RYNKU!,
- sesja III – DEBATA: CZY UCZYMY SIĘ NA BŁĘDACH? SZANSE I ZAGROŻENIA ROZWOJU RYNKU BUDOWLANEGO W POLSCE.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program konferencji

www.konferencjamrb2019.syskonf.pl

Źródło: ASM

12.08.2019 r.