logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Spółka technologiczna WISENE® umocniła w tym roku pozycję niekwestionowanego lidera w segmencie systemów monitoringu konstrukcji dachów wielkopowierzchniowych.

WISENE Sp. z o. o. to firma z ugruntowaną pozycją, zarówno rynkową jak i technologiczną, dostarczającą innowacyjny system do monitorowania ugięć i przemieszczeń pionowych konstrukcji dachowych, zwiększający bezpieczeństwo użytkowania obiektu. Firma zaczynała w 2010 r, jako typowy start-up. Etap ten został zamknięty w 2013 r., po pozyskaniu finansowania rozwoju spółki z funduszu inwestycyjnego. Spółka oferuje system automatycznego, laserowego monitoringu konstrukcji dachów o nazwie WISENE Roof Monitoring - Bezpieczne Dachy – pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i na świecie.

W 2018 r. spółka WISENE wprowadziła nową, szóstą już generację systemu monitoringu konstrukcji dachów wielkopowierzchniowych. Wszystkie dotychczas zainstalowane systemy zostały uaktualnione o nowe inteligentne algorytmy przetwarzania danych pomiarowych, a zadanie to było nie lada wyzwaniem – ok. 2 mln m2 monitorowanych dachów (stan na koniec 2018 r.) i aktualizacja wszystkich pracujących urządzeń, które WISENE liczy już w tysiącach. Warto podkreślić, że WISENE Roof Monitoring jest autorskim opracowaniem firmy WISENE chronionym wieloma patentami w Polsce, Europie i Ameryce Północnej.

Miarą sukcesu, a przede wszystkim wielkiego zaufania klientów, wynikającego z dokładności, stabilności i wiarygodności pomiarowej WISENE Roof Monitoring jest rozwój sprzedaży w 2019 r. Wartość zakontraktowanych realizacji, po podsumowaniu pierwszego kwartału br., przekroczyła już wartość obrotu w roku poprzednim. Do grupy użytkowników WISENE Roof Monitoring dołączyło wielu klientów międzynarodowych i kilka dużych firm rodzimych. Oprócz zakładów produkcyjnych i sieci handlowych, rozwiązania WISENE zostały wdrożone na pierwszych obiektach wybudowanych przez deweloperów powierzchni przemysłowych i operatorów logistycznych. Jednak najważniejszą miarą zaufania są dla naszej firmy kolejne zamówienia od dotychczasowych użytkowników - system WISENE Roof Monitoring będzie wdrażany na kilkunastu obiektów, należących m.in. do sieci CASTORAMA, IKEA, CCC czy Collins Aerospace. Podsumowując, WISENE Roof Monitoring został wybrany do monitorowania przeszło 170 obiektów o łącznej powierzchni dachów przekraczającej 2,3 mln m2. Warto również dodać, że z aplikacji WISENE korzysta już przeszło 1000 użytkowników dziennie. To wielki sukces oryginalnej polskiej myśli technologicznej.

 

Źródło i zdjęcia: WISENE Sp. z o.o.

06.06.2019 r.