logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Na początku czerwca br. w centrali firmy Atlas w Łodzi odbył się ATLAS MEDIA DAY. Uczestniczący w spotkaniu dziennikarze zwiedzili nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Atlas oraz zapoznali się z najnowszymi produktami firmy. Wśród nowości zaprezentowano: tynki dekoracyjne o strukturze betonu architektonicznego, cegły czy deski, bezpyłową gładź ATLAS GTA, środki do czyszczenia, impregnujące i pielęgnujące, system montażowy ATLAS M-System oraz wysokoodkształcalny klej z funkcją hydroizolacji ATLAS PLUS S2 Hydro.

Atlas stawia na badania i rozwój
Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe, zlokalizowane w łódzkiej centrali Atlas przy ul. Jana Kilińskiego 2, zostało oddane do użytku jesienią 2018 r. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Grupie Atlas. Budowa pochłonęła 9 mln złotych, z czego ponad 2 mln pozyskano z Funduszu Europejskiego – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Obiekt służy badaniom oraz opracowywaniu receptur produktów, a także sprawdzania ich właściwości w warunkach, w jakich będę stosowane. Stanowi także doskonałe zaplecze dla innych działań, które wspomagają codzienną pracę firmy – od marketingu produktowego po sprzedaż i dystrybucję.

Dynamiczny rozwój firmy i jej produktów wynika nie tylko z potrzeb fachowców, ale także z ambicji wyznaczania rynkowych trendów. Będąc liderem i mając istotny wpływ na rozwój rynku chemii budowlanej w Polsce, musimy ciągle iść do przodu. Tym bardziej, że wyroby chemii budowlanej muszą towarzyszyć pojawianiu się nowych materiałów – np. wielkoformatowych okładzin ceramicznych, czy też nowych rozwiązań w zakresie technologii elewacyjnej. Wprowadzając rokrocznie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie chemii budowlanej wspieramy wykonawców budowlanych, ale wskazujemy także architektom czy inwestorom narzędzia, których warto użyć by przez wiele lat cieszyć się z najwyższej jakości efektów – mówi dr inż. Jacek Michalak, wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w Atlas. 

Nowości w ofercie Atlas
Uczestnicy ATLAS MEDIA DAY mieli okazję do zapoznania się z kilkoma nowościami z oferty firmy Atlas, a także w praktyce sprawdzić ich właściwości i możliwość aplikacji na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Zaprezentowano:

 

Źródło i zdjęcia: Atlas

05.06.2019 r.