logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

W odpowiedzi na potrzeby energooszczędnego budownictwa firma Soudal opracowała nowoczesne wyroby, które pozytywnie wpływają na parametry cieplne obiektu. Są wśród nich m.in. system ciepłego montażu stolarki Soudal Window System, kleje poliuretanowe Soudatherm Roof do montażu materiałów termoizolacyjnych na dachu oraz klej do styropianu Soudatherm Fasada.

Poszukiwanie zaawansowanych technologii, które łączą wygodę użytkowania budynku z korzyściami ekologicznymi i finansowymi, firma Soudal traktuje priorytetowo. W odpowiedzi na potrzeby budownictwa energooszczędnego przygotowała nowoczesne wyroby, których użycie poprawia parametry cieplne obiektu. Soudal aktywnie wspiera również kampanię edukacyjną DOBRY MONTAŻ, organizowaną przez Związek POiD.

„Podczas prac związanych z termomodernizacją budynku, liczy się nie tylko jakość materiału izolacyjnego czy też okien i drzwi w przypadku wymiany stolarki otworowej. Sam produkt, nawet jeśli pochodzi z najwyższej półki, nie zagwarantuje komfortu termicznego w naszych domach – równie ważny jest jego profesjonalny montaż. Dzięki akcjom edukacyjnym, takim jak kampania DOBRY MONTAŻ, którą wspieramy od wielu lat, wiedza na ten temat dociera do coraz szerszego grona odbiorców w całej Polsce” – podkreśla Michał Sawicki, kierownik działu technicznego w firmie Soudal.

Ciepły montaż okien z Soudal Window System
Soudal Window System (SWS)
 to innowacyjny system warstwowego montażu stolarki okiennej (tzw. „ciepły montaż”), który gwarantuje właściwe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Funkcję izolatora w systemie SWS pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która od wewnątrz i z zewnątrz zabezpieczona jest specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami okiennymi. Dzięki temu pianka nie ulega degradacji na skutek działania czynników atmosferycznych i nie traci swoich właściwości.

Ciepły dach z Soudatherm Roof
Z myślą o maksymalnej oszczędności energii powstał także system Soudatherm Roof, który zapewnia prawidłową termoizolację dachu. W skład systemu wchodzą kleje poliuretanowe do szybkiego i trwałego mocowania materiałów izolacyjnych m.in. płyt izolacyjnych ze sztywnych pianek PUR i PIR, polistyrenu (EPS), sztywnych pianek fenolowych oraz spienianych materiałów mineralnych na typowych podłożach budowlanych. Zastosowanie klejów Soudatherm Roof ogranicza konieczność wykonywania łączeń mechanicznych - w konstrukcji dachu nie powstają więc mostki termiczne, a co za tym idzie ograniczona jest kondensacja pary wodnej. System ten możemy wykorzystać przy termorenowacji starych dachów oraz przy wykonywaniu nowych pokryć. 

Ciepłe ściany z Soudatherm Fasada
Skuteczność izolacji termicznej wykonanej ze styropianu w dużej mierze zależy od zastosowania odpowiedniego kleju do mocowania płyt. W portfolio Soudal jest również klej do styropianu Soudatherm Fasada. Wyrób ten cechuje się m.in. wodoodpornością, niewrażliwością na działanie niskich temperatur, wytrzymałością i stabilnością wymiarów. Jest również bardzo wydajny – jedno opakowanie Soudatherm Fasada pozwala na zamocowanie do 8 m² płyt styropianowych.

 

Źródło i zdjęcia: Soudal

05.06.2019 r.