logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

6 czerwca 2019 r. odbędzie się konferencja "BIM na budowie", organizowana przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Izbę Projektowania Budowlanego. Celem wydarzenia jest przybliżenie, głównie inwestorom i wykonawcom, możliwości wykorzystania technologii BIM bezpośrednio na budowach.

W wielu polskich firmach projektowych i wykonawczych, a także wśród inwestorów rośnie zainteresowanie wykorzystywaniem technologii BIM w budownictwie. O ile jednak tematyka projektowania w BIM jest przedmiotem większości konferencji, to już o wykorzystaniu BIM w wykonawstwie mówi się znacznie rzadziej. Jedną z inicjatyw mających na celu propagowanie wdrażanie BIM w firmach wykonawczych jest właśnie konferencja „BIM na budowie” organizowana przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa (MOIIB) oraz Izbę Projektowania Budowlanego (IPB).

Tematyka konferencji "BIM na budowie" dotyczyć będzie standardów i dokumentów BIM istotnych w procesie zamówień publicznych, a także narzędzi informatycznych, które mogą być wykorzystane przez inwestorów i wykonawców. Zostaną ponadto zaprezentowane doświadczenia polskich firm wykonawczych z realizacji inwestycji budowlanych.

Szczegółowy program konferencji i zapisy na stronie bimnabudowie.com

Konferencja odbędzie się 6 czerwca 2019 r. w Sound Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa.

 

Źródło: MOIIB