logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

W dniach 23-24 maja 2019 r. odbędzie się X Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Należy on do najważniejszech wydarzeń w branży stolarki budowlanej w Polsce i jest okazją do dyskusji o dalszych kierunkach rozwoju tego sektora godpodarki. Wśród tematów zaplanowano m.in. Przemysł 4.0, wykorzystanie SMART rozwiązań, pomysły na skuteczne dotarcie do odbiorców z młodego pokolenia.

Tegroczna, jubileuszowa edycja Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Związek POiD, odbędzie się w 23-34 maja 2019 r. w hotelu Warszawianka w Jachrance. W spotkaniu wezmą udział m.in. właściciele i kadra zarządzająca firm produkujących stolarkę, reprezentanci świata biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy. Tradycyjnie już rozmowy i dyskusje dotyczyć będą najważniejszych tematów związanych z funkcjonowaniem i przyszłością rodzimego sektora stolarki budowlanej. Program merytoryczny X Kongresu Stolarki Polskiej tworzą trzy bloki tematyczne, opracowane przez Radę Programową.

Tematyka X Kongresu Stolarki Polskiej
Pierwszy blok tematyczny, zatytułowany „Przemysł 4.0 w branży stolarki budowlanej” poświęcony zostanie zagadnieniom czwartej rewolucji przemysłowej, jak bywa też określany Przemysł 4.0. Robotyzacja, automatyzacja czy też sztuczna inteligencja nierozerwalnie już kojarzą się z działaniami producentów z branży stolarki budowlanej, stając się motorem napędowym zmian i dostosowania produktów do współczesnych oczekiwań rynku. Uczestnicy bloku tematycznego dowiedzą się m.in. jakie możliwości oraz bariery rozwoju związane są z Przemysłem 4.0, z jakich systemów wsparcia można korzystać w tym zakresie, a także poznają praktyczne przykłady wdrożeń tego typu rozwiązań w polskich firmach. 

Nowoczesne, SMART rozwiązania będą natomiast przedmiotem rozmów prowadzonych w ramach drugiego bloku tematycznego „Stolarka SMART – przyszłość branży. Trendy światowe, producent – punkty handlowe, montaż”. Przedstawione zostaną światowe trendy i ich wpływ na ofertę produktową firm z branży, a także to, jak tematykę produktów SMART, na bazie swoich odmiennych doświadczeń, postrzegają różni uczestnicy rynku. Caste study na przykładzie działających w sektorze stolarki budowlanej przedsiębiorstw pozwoli zaś uczestnikom na zapoznanie się m.in. z tym, jak w praktyce wygląda proces wprowadzania SMART rozwiązań i jak przebiega współpraca firm w tym zakresie. Nie zabraknie również dyskusji panelowej z udziałem ekspertów, którzy porozmawiają o tym, w jaki sposób kreować produkty przyszłości. Blok tematyczny otworzy prelekcja światowej sławy architekt Roberta Koniecznego z pracowni KWK PROMES, który opowie o SMART stolarce w architekturze przyszłości.

Drugi dzień Kongresu (24 maja) poświęcony będzie zagadnieniom marketingowym. Trzeci panel „Jak sprzedawać więcej i drożej, gdy Twoim handlowcem staje się SMARTfon?”, poprowadzi dr Łukasz Srokowski z Instytutu Millenials. Tematyka prezentacji skupi się na formach komunikacji z klientami, w szczególności w jaki sposób dostosować komunikaty do odbiorcy, aby skutecznie sprzedawać produkty młodemu pokoleniu oraz dlaczego w procesie sprzedaży niezbędne jest wykorzystanie emocji. W panelu multimedialnym wypowiedzą się – w formie video-wywiadów – szefowie sprzedaży i marketingu, a także sprzedawcy znanych polskich i światowych marek z różnych branż, w tym także z branży stolarki budowlanej.

Kongres Stolarki Polskiej to wydarzenie, na którym stojące przed branżą stolarki budowlanej wyzwania, dzięki zaangażowaniu uczestników, znajdują konkretne rozwiązania. – Poprzednie edycje Kongresu Stolarki Polskiej zaowocowały realizacją niezwykle ważnych dla naszej branży działań, czego przykładami są chociażby uzgodnienie zakresu Branżowego Programu Promocji czy też powołanie zawodu montera stolarki budowlanej. Teraz przed nami kolejne tematy i pasjonujące dyskusje w ramach tegorocznej odsłony wydarzenia. Ufamy, że wspólne rozmowy przełożą się na decyzje mające wpływ na przyszłość reprezentowanego przez Związek POiD sektora gospodarki – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD. 

Podczas Kongresu Stolarki Polskiej tradycyjnie odbędzie się także uroczysta Gala, w trakcie której zostaną wręczone branżowe wyróżnienia dla osób oraz firm szczególnie zaangażowanych w funkcjonowanie sektora stolarki budowlanej.

Zapraszamy do udziału w X Kongresie Stolarki Polskiej – bieżące informacje na temat wydarzenia formularz rejestracji: https://kongres.poid.eu

Źródło i zdjęcia: POiD

04.04.2019 r.