logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Z Markiem Wazowskim, Prezesem Zarządu Grupy KPRM, rozmawia Ewelina Kowałko

Ewelina Kowałko: Kiedy spotkaliśmy się podczas Wrocławskich Dni Mostowych 2012 wspomniał Pan, że zakres działań zarządzanej przez Pana Grupy KPRM wykracza poza budownictwo mostowe. Proszę powiedzieć, jaki jest jej profil.

Marek Wazowski: Istotnie, przez blisko 20 lat działalności, firmaAspekt koncentrowała się głównie na projektowaniu infrastruktury drogowo-mostowej oraz na badaniach konstrukcji mostowych. Podobnie spółka KPRM Konstrukcje i Wyposażenie Mostów realizowała i nadal realizuje kompleksowe budowy mostów oraz dostarcza stalowe elementy konstrukcji mostowych, w tym w szczególności łożyska i dylatacje mostowe. Obie te firmy wchodzą w skład Grupy KPRM, stąd mosty były dotąd w centrum naszych zainteresowań, a przez to czymś w rodzaju motywu przewodniego mojego życia zawodowego.Ajednak nie zawsze tak było i, z uwagi na zachodzące zmiany, nie zawsze tak będzie. 

EK: Użył Pan zwrotu motyw przewodni życia w celu określenia swoje- go udziału w budownictwie mostowym – zabrzmiało to bardzo osobiście. Dlaczego? 

MW: Cóż, skoro już tak personalnie dedykuje Pani to pytanie… Mosty są mi bliskie przez wykształcenie i dawne, akademickie moje doświadczenie. A stały się wiodące, bo są absorbujące; pamiętam takie zdanie z pewnego czeskiego filmu: dla budowniczego mostów żona gorsza od powodzi (śmiech). Podoba mi się w nich i to, że w ponadtechnicznym wymiarze mosty łączą, więc jesteśmy dumni, że stawiamy mosty, nie tamy – opowiadam o tym na naszej stronie internetowej – zapraszam czytelników miesięcznika „Materiały Budowlane” do jej obejrzenia. 

 

KPRM

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 1/2013, strona 82-83 (spis treści >>)