logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Rynek budowlany

Zofia Bolkowska: budownictwo po sześciu miesiącach 2012 r.

W pierwszej połowie 2012 roku produkcja budowlana wzrastała, ale w tempie wolniejszym niż rok wcześniej. Można powiedzić, że w drugim kwartale „konsumowano” wzrost produkcji z pierwszych miesięcy 2012 roku. Dał się zauważyć nieznaczny - ale wolniejszy niż rok temu - wzrost zatrudnienia. Zdaniem prof. Zofii Bolkowskiej realny spadek płac jest efektem pogorszenia się kondycji finansowej firm budowlanych w I kwartale br. roku.

Czytaj więcej...

ASM: Budownictwo mieszkaniowe w I połowie 2012 roku

W pierwszym półroczu 2012 r. o niemal 1/4 wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Deweloperzy oddali o połowę więcej mieszkań niż przed rokiem, natomiast w przypadku spółdzielni mieszkaniowych dynamika wyniosła 105%. W czerwcu 2012 oddano do użytku 11 604 mieszkania o łącznej powierzchni 1171 tys. m2 i średniej powierzchni 100,9 m2.

Czytaj więcej...

SEKOCENBUD: ceny materiałów budowlanych po I półroczu 2012 r.

Z publikacji systemu SEKOCENBUD wynika, że III kwartał 2012 roku to kolejny okres stabilności cenowej na rynku materiałów stosowanych w budownictwie. Zmiany cen większości materiałów budowlanych i instalacyjnych wyniosły średnio 2-3%. Dla przykładu: styropian - spadek o 1-2%, wełna mineralna - ok. 3%, stal zbrojeniowa - ok. 1,5%. Bardzo dynamicznie zachowywał się natomiast segment materiałów elektrycznych, gdzie ceny niektórych wyrobów spadły aż o 75%.

Czytaj więcej...

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Warszawie - REZYDENCJA LA PLATA

„La Plata” to po hiszpańsku „srebro”. Slowo to czesto padalo z ust Hiszpanow w czasie ich podbojow obszarow dzisiejszej Argentyny.

„La Plata” to również jedna z głównych rzek Argentyny oraz region Buenos Aires.

Budynek „La Plata” zaprojektowany przez Hernana Gomeza, pol-Argentynczyka i pol- Polaka, forma nawiazuje do slynnego argentynskiego miasta Buenos Aires. Inspiracja do stworzenia rezydencji byly argentynskie budynki z lat 30-tych oraz 40-tych ubieglego stulecia.

Czytaj więcej...