logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Wojciech Lelek, Tech Data Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Metoda pracy w przypadku projektu budowlanego w zasadzie pozostała niezmieniona do przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w. Jej założenia bazowały na tworzeniu szkiców, schematów, widoków, przekrojów, rzutów i szczegółów konstrukcyjnych przez rysowanie na papierowych arkuszach linii i kształtów geometrycznych, które w późniejszym etapie były traktowane jako ogólne wytyczne i instrukcja montażowa całej budowli. 

Literatura
[1] Lelek Wojciech, M. Teczke. 2020. Charakterystyka integracji podstawowych aspektów projektu budowlanego przeprowadzonego zgodnie z technologią BIM ze środowiskiem metodyki zarządzania projektami PRINCE2, Praca dyplomowa, Krakowska Szkoła Biznesu UEK.
[2] Schmidt Paweł. 2010. Dlaczego warto zarządzać projektami? [Why worth management of projects?] // Napędy i Sterowanie; ISSN 1507-7764.
[3] „The Mac Leamy Curve – Real World BIMand IPD”. IDEA builder. Retrieved 26 October 2016.
[4] Wysocki R. 2009. Effective Project Management, 5th Ed.

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 12/2020, strona 56-57 (spis treści >>)