logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. arch. Leszek Włochyński, Architekt Leszek Włochyński

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jedną z coraz wyraźniej rysujących się odmian BIM, mających nawet własną nazwę HBIM, jest BIM dedykowany budynkom i budowlom historycznym, zazwyczaj zabytkom(HistoricalBIM/HeritageBIM). Rozważania na temat HBIM rozpocznę w tym wydaniu miesięcznika „Materiały Budowlane” od omówienia zagadnień inwentaryzacji, a miejmy nadzieję kolejne artykuły będą poświęcone specyfice modelowania i zarządzania informacją o zabytku. 

 

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2020, strona 60 - 62 (spis treści >>)