logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

20 października br. w Poznaniu odbędzie się Kongresu Pożarnictwa FIRE-POZNAŃ 2016. Tematyka wydarzenia dotyczyć będzie profilaktyki przeciwpożarowej: zabezpieczaniu przejść pożarowych, ocenie ryzyka, systemów wczesnego reagowania oraz wentylacji i oddymiania.

W czwartek 6 października 2016 r. w Warszawie doszło do poważnego pożaru elektrociepłowni EC Żerań. Pożar nastąpił w wyniku zapalenia się izolacji kabli elektrycznych powodując całkowite zadymienie budynku. Spaleniu uległo około 50 metrów kabli elektrycznych w pomieszczeniu kotłowni. Ze skutkami pożaru walczyło 12 jednostek straży pożarnej oraz pięć samochodów operacyjnych.

W obliczu podobnych zdarzeń dopiero uświadamiamy sobie jak ważna jest profilaktyka przeciwpożarowa. O odpowiednim zabezpieczeniu przejść pożarowych, ocenie ryzyka, systemach wczesnego reagowania oraz wentylacji i oddymianiu będziemy mówić podczas najbliższego Kongresu Pożarnictwa FIRE-POZNAŃ 2016. Zaprezentujemy tam między innymi nowoczesne kable ogniochronne, systemy sygnalizacji i detekcji a lider w zakresie wentylacji firma FLAKT-BOVENT pokaże najczęstsze błędy przy projektowaniu systemów oddymiania i ich.

Kongres Pożarnictwa FIRE-POZNAŃ 2016
Kongres pożarnictwa odbędzie się 20 października 2016 r. w Poznaniu, na terenie MTP. Podczas czterech sesji tematycznych będzie można spotkać się z kilkunastoma uznanymi ekspertami merytorycznymi i technicznymi z SGSP, CNBOP i SITP O/Gdańsk, skonsultować projekty, obejrzeć i przetestować funkcjonowanie systemów zabezpieczania pomieszczeń przed pożarem stałymi urządzeniami gaśniczymi gazowymi.

W trakcie kongresu na projektantów i instalatorów czekają m.in. warsztaty sygnalizacji pożarowej przygotowane przez POLON-ALFA, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak szybko i bez problemów zaprojektować instalację sygnalizacji pożarowej. Nie zabraknie również tematów związanych z kierunkami rozwoju i nowymi metodami oceny bezpieczeństwa pożarowego budynków oraz konfrontacją punktu widzenia rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż. i naukowca – informatyka. Panele dyskusyjne poprowadzą m.in. znakomici eksperci z SGSP: mł. bryg. dr inż. Przemysław Kubica i mł. bryg. dr inż. Adam Krasuski. Na temat nowych regulacji prawnych w przepisach przeciwpożarowych i techniczno-budowlanych głos zabierze bryg. mgr inż. Marek Zabrocki, Prezes SITP Oddział Gdański, Naczelnik Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP w Gdyni. Natomiast pasjonatów i praktyków ochrony przeciwpożarowy na pewno zainteresuje jeden z tematów kongresu: analiza współczesnych narzędzi inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. 

Kongres zakończy tradycyjne debata ekspercka nb. nowych regulacji prawnych w przepisach przeciwpożarowych oraz roli rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń w procesie inwestycyjnym. Program wydarzenia dostępny na stronie organizatora DND Project: www.dndproject.com.pl.

Zgłoszenie uczestnictwa w kongresie: pod numerem telefonu 22 678 58 25, e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub online poprzez formularz na stronie DND Project (http://dndproject.com.pl/konferencje/164-konferencje). 

Źródło: DND Project

11.10.2016 r.