logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

12. edycja Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal odbędzie się 10–12 listopada 2016 r. w Lipsku.

Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal są najważniejszym spotkaniem branży ochrony i zachowania zabytków w Europie. Organizowane są one w cyklu dwuletnim i stanowią najistotniejszą platformę wymiany kontaktów i doświadczeń w zakresie europejskiego dziedzictwa i ochrony zabytków, w tym zabytkowych budowli, zabytków przemysłowych, zabytkowych ogrodów oraz zabytków kultury i sztuki, a także restauracji oraz rewitalizacji miast. Patronat nad targami obejmuje UNESCO.

W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 400 wystawców z całego świata. Odwiedzający targi będą mieli okazję do szczegółowego zapoznania się ze wszystkimi aspektami związanymi z tematyką ochrony i restauracji zabytków - począwszy od oferty dotyczącej materiałów budowlanych, poprzez najwyższej jakości produkty, aż po związane z branżą usługi. W tym roku swoją ofertę zaprezentują liczni reprezentanci światowych marek, zakłady rzemieślnicze oraz restauratorzy, jak i renomowane instytucje - w tym stali wystawcy oraz nowi przedsiębiorcy i organizacje.

Cechą charakterystyczną targów denkmal jest specjalistyczny program konferencji, obejmujący całe spektrum tematyki związanej z ochroną zabytków - w jego ramach przygotowanych zostało niespełna 150 wykładów, sympozjów, dyskusji panelowych oraz workshopów. Dzięki temu targi denkmal cieszą się wielkim uznaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i przedstawicieli placówek ochrony zabytków z całej Europy.
Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie: www.denkmal-leipzig.com/agenda

Do grona odwiedzających należą architekci, planiści, inżynierowie budownictwa, restauratorzy, konserwatorzy, przedstawiciele samorządów, wykonawcy inwestycji prywatnych, publicznych i kościelnych oraz inwestorzy i właściciele zabytkowych obiektów.

Miejsce odbywania się targów: Lipskie Tereny Targowe (hala 2) oraz CCL - Lipskie Centrum Kongresowe. Bilety wstępu na targi dostępne są w sklepie internetowym: www.bilety.targilipskie.pl.

W tym samym terminie odbędą się Branżowe Targi Budownictwa z Gliny Lehmbau oraz Branżowe Targi Technik Muzealniczych i Wystawienniczych MUTEC.

Źródło: Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.