logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council już po raz piąty zaprasza na PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM, konferencję poświęconą zielonemu budownictwu. Wydarzenie wspierane jest przez światowych specjalistów z dziedziny zielonego budownictwa i instytucje wspierające ideę green building.

6 października 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM poświęcona zielonemu budownictwu, na którym spotkają się managerowie, inwestorzy, architekci, zarządcy nieruchomości, projektanci, deweloperzy oraz potencjalni najemcy zielonych budynków.

Tegoroczne PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM organizowane jest pod hasłem: Zdrowie, komfort i produktywność, czyli prawdziwe zyski płynące z zielonego budownictwa. Tematyka dotyczy strategicznego zagadnienia, jakim jest wpływ budynków na zdrowie, samopoczucie, a co za tym idzie – efektywność pracujących w nim osób. Zielone budynki to nie tylko oszczędności w rachunkach za energię i wodę, czy redukcja odpadów. To przede wszystkim pozytywny wpływ na użytkowników budynku. W większości firm, aż 90% kosztów operacyjnych to koszty związane z zatrudnieniem i nawet minimalne polepszenie zdrowia pracownika, a w rezultacie jego produktywności, ma wpływ na poprawę wyniku finansowego.

Podczas konferencji wyjaśnimy:

  • w jaki sposób budynki wpływają na zdrowie, komfort i produktywność pracujących w nich osób;
  • jak mój budynek wpływa na moich ludzi;
  • czy można to mierzyć i dlaczego należy to robić;
  • jakie są korzyści dla pracodawcy korzystającego z zielonego biura;
  • jakie najważniejsze parametry biura oddziałują na podniesienie poziomu zdrowia i produktywności pracowników;
  • jak uzyskać zwrot z inwestycji w zrównoważony budynek;
  • czym jest WELL Building Standard®.

Światowej klasy inspirujący mówca i specjalista w dziedzinie dźwięku i komunikacji – Julian Treasure, którego wystąpienia na TED zebrały ponad 18 mln widzów, wyjaśni w jaki sposób można poprawić komfort, produktywność i relacje między użytkownikami budynków poprzez projektowanie odpowiednich i efektywnych środowisk dźwiękowych. Z kolei znany europejski specjalista w kwestii zdrowych budynków Phil Nedin pokaże, jak stworzyć przyjazne dla zdrowia i komfortowe środowisko pracy, a jak to zmierzyć i uzyskać międzynarodowy certyfikat opowie Phil Williams, jeden ze współtwórców uznanego systemu WELL Building Standard®.

Patronatem Honorowym konferencję objęło dotychczas Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, American Chamber of Commerce, British Polish Chamber of Commerce, SARP i Instytut Techniki Budowlanej. Natomiast miesięcznik "Materiały Budowlane" jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Więcej informacji na: www.konferencja.plgbc.org.pl