logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Celem konferencji „Wybrane zagadnienia inżynierii środowiska w budownictwie”, która odbędzie się w dniach 7-9 maja 2014 r., jest wymiana poglądów i doświadczeń kadry naukowej oraz środowiska inżynierów budownictwa w obszarze środowiskowych uwarunkowań projektowania, realizacji i utrzymania obiektów budowlanych. Organizatorzy zapraszają projektantów, wykonawców, pracowników naukowych oraz firmy promujące nowoczesne technologie i produkty dla budownictwa.

Tematyka konferencji
Podczas konferencji „Wybrane zagadnienia inżynierii środowiska w budownictwie” prezentowane będą prace naukowe i przeglądowe z dziedziny budownictwa oraz inżynierii i ochrony środowiska z zakresu:
- oddziaływania budownictwa na środowisko z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju,
- zagadnień prawno-organizacyjnych przygotowania i realizacji inwestycji,
- inżynierii ochrony środowiska i infrastruktury komunalnej w planowaniu przestrzennym,
- projektowania obiektów budowlanych z uwzględnieniem stanu środowiska, w tym rekonstrukcji i odnowy obiektów zabytkowych,
- energochłonności w budownictwie,
- innowacji w zakresie wykorzystania niekonwencjonalnych źródeł energii oraz stosowania materiałów w budownictwie,
- recyklingu i zagospodarowania odpadów w budownictwie.

Organizatorami konferencji są: Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Opolu, Wydział Budownictwa Politechniki Opolskiej, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Opolu oraz Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej; Józef Sebesta, Marszałek Województwa Opolskiego i Zbigniew Figas, Prezes WFOŚiGW w Opolu.

Konferencja odbędzie się w dniach 7 - 9 maja 2014 r. w miejscowości Prószków k. Opola, hotel Arkas.

Kontakt z Komitetem Organizacyjnym
Politechnika Opolska, Wydział Budownictwa (z dopiskiem: Konferencja PZITB – 2014)
ul. Katowicka 48, 45-061 Opole
tel. (77) 449 85 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kisipb.po.opole.pl (zakładka Konferencja PZITB – 2014)

Więcej informacji na temat konferencji, w tym warunki uczestnictwa oraz wytyczne dla autorów, a także skład Komitetu Organizacyjnego i Komitetu Naukowego (pdf do pobrania >>>).