logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.


TECHNOLOGIE
W MOSTOWNICTWIE– KONSTRUKCJE STALOWE

7 – 8 grudnia 2011 r.  w Starych Jabłonkach k. Ostródy

Światowe dokonania inżynierii potwierdzają nieograniczone możliwości tworzenia pionierskich budowli. Osiągnięciem jest nie tylko ich rozpiętość i wysokość. Wielkie dokonania poczyniono w dziedzinie technologii. Można pokusić się o stwierdzenie, że właśnie technologia jest jednym z głównych czynników stymulujących postęp w dziedzinie budownictwa.

7 – 8 grudnia 2011 r. odbędzie się w Starych Jabłonkach k. Ostródy II Seminarium Naukowo-Techniczne „Technologie w  mostownictwie – konstrukcje stalowe” zorganizowane przez Związek Mostowców Rzeczpospolitej Polskiej Oddział Warmińsko-Mazurski i Gdański, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Fundację Rozwoju Inżynierii Lądowej, pod patronatem m.in. miesięcznika „Materiały Budowlane”. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest dr hab. inż. Krzysztof Żółtowski, prof. PG.

 

Seminarium będzie stanowiło forum dyskusji środowiskowej ukierunkowanej na problemy wykonawcze w budownictwie mostowym. Poświęcone jest konstrukcjom stalowym w mostownictwie, bowiem dokonały one przełomu w rozwoju cywilizacyjnym i pomimo wielu innych alternatywnych rozwiązań nadal dominują w świecie inżynierii. Stal to podstawowy materiał w mostownictwie.Stalowe przęsła pomimo atrakcyjnej alternatywy w postaci konstrukcji sprężonych nadal utrzymują mocną pozycję, a w szczególnych przypadkach są niezastąpione. Ponadto niedoceniane na ogół konstrukcje przęseł tymczasowych i technologicznych stanowią podstawę realizacji niemal wszystkich typów mostów.

Tematyka seminarium:

• nowe odmiany stali i nowe możliwości stosowania;

• mosty stalowe na świecie;

• mosty stalowe w Polsce – ostatnie realizacje;

• projektowanie przęseł stalowych i zespolonych;
• technologie wykonania;

 

Podczas seminarium zostaną wygłoszone referaty przygotowane przez wybitnych przedstawicieli ośrodków naukowych, projektantów i wykonawców.

8.12.2011 r. odbędą się warsztaty modelowania MES struktur mostowych w środowisku SOFiSTiK.

 

Więcej informacji na stronie  
 
organizatorzy:

 logo      logo      logo