logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Dynamiczny rozwój w dziedzinie podłóg przemysłowych jest faktem. Nie dotyczy on tylko ilości układanych co roku metrów kwadratowych. Stale prowadzone badania i udoskonalane technologie umożliwiają projektowanie i wykonywanie coraz wytrzymalszych i trwalszych podłóg.
W poprzednich edycjach naszego seminarium zajmowaliśmy się między innymi projektowaniem, technikami wykonywania, budową, eksploatacją i naprawą podłóg przemysłowych. Znakomici goście z najważniejszych ośrodków naukowych Europy zajmujących się podłogami przemysłowymi dzieli się z uczestnikami wynikami swoich badań, doświadczeniami oraz planami.
W tym roku, w ślad za sugestiami uczestników ostatniej edycji, postanowiliśmy skoncentrować się na otoczeniu prawnym i wytycznymi wykonywania i odbioru podłóg przemysłowych. Omówione zostaną także najczęściej popełniane podczas realizacji błędy. Jesteśmy przekonani, że tematyka oraz zaproszeni prelegenci zgromadzą równie liczną jak w ubiegłych latach grupę osób związanych z naszą branżą.

Zapraszamy do wzięcia udziału w jedynej w naszym kraju konferencji poświęconej podłogom przemysłowym. Jest to wyjątkowa okazja nie tylko do zaprezentowania swojej firmy, ale również do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie.
Seminarium odbędzie się 7 listopada (poniedziałek) w godz. 10-18 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, w Warszawie przy pl. Politechniki 1.

Tematami przewodnimi będą:
- normy i wytyczne dotyczące odbioru podłóg przemysłowych stosowane w Europie,
- przepisy prawne związane z podłogami przemysłowymi obowiązujące w Polsce oraz
- najczęściej popełniane błędy w technologii podłóg przemysłowych.
Seminarium adresowane jest do architektów, projektantów, wykonawców, inwestorów, producentów i dostawców materiałów, pracowników uczelni i ośrodków badawczych.
Spodziewamy się, podobnie jak w poprzednich edycjach, około 180 uczestników.

    
Uczestnicy.

Wśród prelegentów poprzednich edycji Seminariów mieliśmy przyjemność gościć między innymi:
Prof. H. Rainer Sasse, RWTH Aachen, Niemcy
Prof. Johan Silfwerbrand, (CBI) and (KTH), Stockholm, Szwecja
Prof. Janusz Mierzwa, Politechnika Krakowska,
Prof. Józef Jasiczak, Politechnika Poznańska
Dr Peter Seidler, Astradur Industriboden AG, Niemcy
Dr Cecilie Evju Baggerud - Weber Norwegia
Dr. Giovanni Mantegazza, Ruredil spa, Włochy
Dr Bogumiła Chmielewska, KIMB, Politechnika Warszawska
Dr hab. inż. Zbigniew Giergiczny Stowarzyszenie Producentów Cementu, Politechnika Śląska
Neil Williams, Monofloor Techology
Rodney M. Arnold, Permaban Ltd., Ivybridge, Devon, Wielka Brytania
Tony Hulett, Face Consultants, Newbury, Berkshire, Wielka Brytania


Organizatorzy:


                           
Katedra Inżynierii Materiałów Budowlanych        Redakcja czasopisma „Podłoga”.
Wydziału Inżynierii Lądowej
Politechniki Warszawskiej


Formularze zgłoszeń i dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.seminarium.podloga.com

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt emailowy lub telefoniczny:
Dr Bogumiła Chmielewska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. kom.: 600 884 661
Red. Marcin Witkowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: kom. 605 577 677

Zapraszamy!