logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

2 dni, 12 prelekcji, 10 warsztatów, 1 debata – łącznie 30 godzin i blisko 200 uczestników to 8. edycja konferencji Projektowanie Przyszłości w liczbach, która odbyła się 18 – 19 kwietnia br. w Krakowie. Otwartość i inspirujące rozmowy, dzielenie się doświadczeniem oraz wzajemne inspirowanie do wytyczania nowych ścieżek i łamania utartych schematów, to tylko kilka aspektów składających się na ideę projektowania – konferencji Projektowanie Przyszłości zorganizowanej przez BIM Klaster.

Tegoroczna edycja po raz kolejny zgromadziła grono sympatyków i entuzjastów innowacyjnych metod pracy i technologii stosowanych w budownictwie (z BIM na czele), wśród których znaleźli się projektanci, przedstawiciele inwestorów, konsultanci, producenci i dystrybutorzy narzędzi informatycznych, prawnicy, a także producenci materiałów budowlanych. Mówiono o zarządzaniu informacją, współpracy na linii inwestor – projektant – wykonawca – zarządca oraz technologiach jutra, które coraz śmielej wkraczają na budowę. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać i przetestować nowinki technologiczne, prezentowane zarówno na stoiskach partnerów wydarzenia – w strefie EXPO, jak i podczas prelekcji.

Na zakończenie części plenarnej zebrani mogli wysłuchać debaty o nieco przewrotnym tytule – Konsylium BIM.

Drugi dzień wydarzenia zdominowały warsztaty prowadzone przez specjalistów i ekspertów z firm członkowskich BIM Klastra. W dwóch salach odbywały się wykłady i prezentacje dotyczące m.in. zarządzania informacją w modelach BIM, pracy z wykorzystaniem otwartych standardów wymiany danych, digital twin, usprawnienia współpracy między uczestnikami procesu inwestycyjnego, metod wizualizacji projektowych obiektów w ramach mieszanej i rozszerzonej rzeczywistości, zarządzania dokumentacją z wykorzystaniem platformy CDE.

Zespół BIM Klastra