logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Polityka klimatyczna UE nakłada na architektów i projektantów nowe obowiązki. Od 2030 r. będą oni zobligowani do obliczania śladu węglowego w każdym nowo projektowanym obiekcie w całym cyklu jego życia, aby na tej podstawie optymalizować proces inwestycyjny.

I Ogólnopolski Kongres Klimatyczny Green Planet odbędzie się 26 – 27 maja 2023 r. w Chęcinach i będzie poświęcony zagadnieniom związanym z polityką klimatyczną UE. Zostaną też poruszone tematy dotyczące ekologii, budownictwa zrównoważonego oraz OZE, a także przedstawione planowane zmiany w Prawie budowlanym, upraszczające i przyspieszające proces budowlany.
Organizator: ARCHMEDIA Konferencje i Szkolenia.

Więcej informacji na www.greenplanet.info.pl.