logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Tegoroczny, ósmy już, Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się 25-26 maja 2017 r. w Toruniu. Kongres jest największym i najważniejszym spotkaniem polskiej branży stolarki budowlanej. Organizatorem wydarzenia jest Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD).

Kongres Stolarki Polskiej co roku gromadzi ponad 300 uczestników, wśród których są właściciele lub przedstawiciele firm z sektora stolarki budowlanej, a także reprezentanci świata biznesu, nauki oraz polityki. Uczestnicy mają okazję do spotkań i dyskusji w szerokim gronie na najważniejsze tematy związane z branżą. Organizatorem wydarzenia jest Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD).

Najważniejszym punktem programu Kongresu Stolarki Polskiej 2017 będzie debata: „Perspektywa 2021: Zmiany w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej”. Jej uczestnicy będą się zastanawiać m.in. jak zaostrzenie parametrów przełoży się na zwiększenie kosztów produkcji i wzrost cen stolarki i jak zakładane zmiany mogą wpłynąć na decyzje zakupowe konsumentów. Wśród panelistów usłyszymy m.in.: Sławomira Kwiatkowskiego, eksperta budownictwa pasywnego (Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej); Güntera Schlagowskiego, prezes i twórcę Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej; Marcina Szewczuka z firmy Aluplast; dra hab. inż. Roberta Wójcika, prof. UWM, kierownika Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Jerzego Żurawskiego z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska.

– Celem tej dyskusji jest podjęcie ważnej, wiążącej decyzji w imieniu całego środowiska odnośnie dalszego obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej. Do końca czerwca 2017 r. decyzja ta zostanie przekazana do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – zapowiada Janusz Komurkiewicz, prezes zarządu Związku POiD. Debata odbędzie się pierwszego dnia Kongresu, czyli w czwartek 25 maja.

Tegoroczny Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się 25-26 maja 2017 r. w hotelu Copernicus w Toruniu.  

Szczegółowy program VIII Kongresu Stolarki Polskiej >> 

Źródło: POiD