logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Tytułem „Modernizacja Roku 2011” nagrodzono 15 inwestycji w 14 kategoriach. Przyznano też 14 wyróżnień. Były też nagrody specjalne. Jedną z nich ufundowała redakcja miesięcznika „Materiały Budowlane”. Otrzymała ją firma ART. FORUM Bożena Boba-Dyga, Jędrzej Dyga s.c. z Krakowa za konserwację neomanierystycznej XIX-wiecznej elewacji kamienicy narożnej przy ul. Długiej 38 w Krakowie. Z rąk Krystyny Wiśniewskiej, redaktor naczelnej, odebrała ją Bożena Boba-Dyga, która jest postacią doskonale znaną w konkursie „Modernizacja Roku”, gdyż była już czterokrotnie jego laureatką w kategorii konserwacja i modernizacja obiektów zabytkowych.  

Kolejna XVII edycja Konkursu Modernizacja Roku 2012 już się rozpoczęła i płyną pierwsze zgłoszenia. Redakcja "Materiały Budowlane" objęła oczywiście patronat nad imprezą.