logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

W nowoczesnej architekturze ponownie na topie są dachy płaskie, czyli takie, których spadek jest nie większy niż 15°. Dawniej nie cieszyły się one popularnością, a przyczyna leżała nie po stronie konstrukcji dachu, lecz zapewnienia długotrwałej szczelności pokrycia. Dziś ten problem już nie występuje dzięki wprowadzeniu na rynek powłok dachowych nowej generacji.

 Niezawodne i trwałe pokrycie dachów płaskich zapewniają membrany dachowe DachGam produkowane przez Zakłady Tworzyw Sztucznych GAMRAT SA. Produkt  ten otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Złoty Medal MTP Budma 2010. Szczególnym powodem do dumy dla firmy GAMRAT SA jest wyróżnieniemembrany dachowej DachGam prestiżową nagrodą, jaką jest Godło promocyjne „Teraz Polska” w tegorocznej XXI edycji konkursu. Nagroda ta potwierdza najwyższą jakość produktu oraz innowacyjność stosowanych technologii w naszej firmie.