logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr inż. Tomasz Piotrowski, Politechnika Warszawska

Betony nowej generacji to obecnie podstawowy materiał konstrukcyjny elektrowni jądrowej. Aby zapewnić odpowiednią jakość elementów wykonanych z tego rodzaju betonu w Polsce potrzebne są szczegółowe wytyczne, na wzór francuski ETC-C, dotyczące produkcji, wbudowania, pielęgnacji i eksploatacji betonu lub specjalistyczny nadzór ze strony ośrodków badawczych/naukowych, które mają odpowiednie doświadczenie.

***

Artykuł powstał w ramach strategicznego programu badawczego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt. „Technologie wspomagające rozwój bezpiecznej energetyki jądrowej”, zadanie badawcze „Analiza możliwości i kryteriów udziału polskiego przemysłu w rozwoju energetyki jądrowej”. SP/J/5/143682/11

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 5/2013, strona 39-41 (spis treści >>)