logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Podczas dziewiątych Dni Oszczędzania Energii (14-15.11.2012) ogłoszone zostały wyniki konkursu TOP Ten na efektywną energetyczną stolarkę budowlaną. Konkurs zorganizowała Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska oraz Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Do konkursu mogły być zgłoszone okna, które są obecnie produkowane i dostępne na polskim rynku. Udział w konkursie był bezpłatny, a każdy z producentów mógł zgłosić dowolną liczbę okien. Nagrodą było wyróżnienie dziesięciu najlepszych produktów wraz z przyznaniem prawa do korzystania ze znaku Top Ten oraz przyznanie trzech głównych nagród: wyróżnień za zajęcie II i III miejsca, a także Grand Prix 2012 za I miejsce w konkursie na efektywną energetycznie stolarkę okienną. W konkursie wzięło udział 15 firm produkujących okna drewniane, PVC oraz aluminiowe. Łącznie wpłynęło 27 zgłoszeń.

Tytuł Grand Prix 2012 konkursu Top Ten uzyskało okno TopTonE+Ideal 8000 firmy ZPU Tontor. Drugie miejsce zajęło okno Brügmann + SL – firmy NEXBAU, a trzecie – okno Eko-Sun produkowane przez EKO-OKNA sp. z o.o. Wśród wyróżnionej dziesiątki znalazły się też: cztery okna firmy NEXBAU (MB86 + PL, Drewno IV92+PL, EURO86+SL oraz GENEO+PL); okno Winergetic Premium produkowane przez OKNOPLAST; okno Elwiz energio passiv firmy Elwiz S.A. oraz okno Rodline HFL Thermo produkowane przez P.P.H.U. Rodex.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 1/2013, strona 65 (spis treści >>)