logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

DACHY - teoria i praktyka

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiele współczesnych osiedli deweloperskich tak zaprojektowano, aby były atrakcyjne pod względem architektonicznym, ale jednocześnie, aby koszty inwestycyjne były jak najmniejsze. Czasami takie założenia udaje się bezbłędnie zrealizować, a jeżeli nie, to problemów najczęściej dostarczają dachy (fotografia 1). Przyczyna wynika zazwyczaj z niewiedzy. 

Literatura
[1] DAFA2.01. 2011. „Wytyczne do projektowania i wykonywania dachów z izolacją wodochronną – wytyczne dachów płaskich – wydanie II.” Opracowanie Ryszard Klatt.
[2] Vdd Związek Przemysłu Bitumicznych Pap Dachowych i Uszczelniających Pap Dachowych 1991 – „ABC pap bitumicznych – Poradnik Dekarski”. Tłumaczenie Ryszard Klatt.

 

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2020, strona 46 - 48 (spis treści >>)