logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

DACHY - teoria i praktyka

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podróże kształcą i dlatego nawet w czasie letniego wypoczynku warto uważnie przyglądać się otoczeniu, szczególnie gdy urlopujemy w basenie Morza Śródziemnego, ponieważ jest to kolebka naszej cywilizacji i możemy obejrzeć tam dużo interesujących obiektów. Dotyczy to również dachów i ich pokryć, ponieważ to tam, razem z rozwojem techniki budowlanej, powstawały lub były ulepszane stosowane do dzisiaj pokrycia dachowe. Tego typu wiedza pozwala lepiej rozumieć działanie wszystkich współczesnych pokryć, ponieważ powstały one dzięki rozwojowi technik wytwarzania i układania pokryć historycznych. 

Literatura
[1] Patoka Krzysztof. 2020. „Wymagania dotyczące układania ceramicznych dachówek płaskich”. Materiały Budowlane 576 (8): 55 ÷ 57.
[2] SterlyHans-Jurgen,HorstBottcher,HeinoWalter. 2005. Ceramiczne pokrycia dachowe. PCB.
[3] Wytyczne Dekarskie Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Zeszyt 3. „Fachowe zasady krycia dachów dachówkami ceramicznymi i betonowymi”. Warszawa 2020.

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 9/2020, strona 54-56 (spis treści >>)