logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Z Grzegorzem Stefanowiczem – kierownikiem działu technologii, głównym specjalistą w Przedsiębiorstwie Produkcji Materiałów Drogowych KRUSZBET S.A. (PPMD KRUSZBET S.A.) rozmawia Ewelina Kowałko

Ewelina Kowałko: Firmy budowlane borykają się obecnie z niedoborem kadry wykonawczej. Jak radzi sobie z tym problemem PPMD KRUSZBET S.A.?
Grzegorz Stefanowicz: Rzeczywiście, od pewnego czasu niedobór odpowiednio wykwalifikowanych pracowników na rynku budowlanym staje się coraz większym problemem. Firmy wykonawcze szukają więc rozwiązań, które pozwolą przy dostępnych zasobach poradzić sobie z coraz większymi wymaganiami inwestorów i większym zapotrzebowaniem na usługi. Dostosowujemy je nie tylko do konkretnego zastosowania, ale i dostępnego sprzętu oraz ludzi. PPMD KRUSZBET S.A., działając na rynku betonów i prefabrykatów od przeszło 40 lat, wdraża trwałe i pewne rozwiązania. Analizujemy zapotrzebowanie rynku, prowadzimy liczne badania wyrobu na etapie projektowania, wbudowywania i użytkowania, co pozwala wdrożyć produkt, który spełni oczekiwania inwestora i wykonawcy. Przykładem jest CCR – Beton Drogowy KRUSZBET przeznaczony do budowy dróg i placówo natężeniu ruchu od KR1-KR2 do KR3-KR4.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 03/2018, str. 10 (spis treści >>)