logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Paweł Gaciek Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), Komisja Techniczna
dr inż. Mariusz Garecki Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), Komisja Techniczna

Autor do korespondencji e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOI: 10.15199/33.2017.01.04

Polsce od lat dopuszcza się możliwość instalacji nowego systemu ociepleń na już funkcjonującym–podwarunkiem potwierdzenia na etapie prac diagnostycznych spełnienia wymagań technicznych takiego rozwiązania.Wielu producentówdysponuje Aprobatami Technicznymi, które umożliwiająwykonanie takiego zakresu robót i są one coraz częściej realizowane, zaś początkowi sceptycy technologii „ocieplenie na ocieplenie” stopniowo się do tego rozwiązania przekonują.Metoda ta znajduje szczególne uzasadnieniewprzypadku budynków ocieplonych w latach 90. ubiegłego i na początku obecnego stulecia, zazwyczaj z zastosowaniem styropianu, kiedy w odniesieniu do izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych obowiązywały mniej wyśrubowane wymagania.

Otrzymano : 20.12.2016

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 1/2017, str. 34-37 (spis treści >>)