logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Mirosław Ziach: Czytelników „Materiałów Budowlanych” bardzo interesują aspekty techniczne właściwości produkowanych przez Państwa wyrobów silikatowych, ale proponuję zacząć od przypomnienia historii Grupy SILIKATY sp. z o.o.
Maciej Rutkowski: Grupa SILIKATY powstała w 2004 r. i w ciągu kilku lat zyskała pozycję jednego z czołowych i największych w Polsce producentów bloczków oraz cegieł wapienno-piaskowych. Jest to w dużej mierze wynik połączenia kilkudziesięcioletniego doświadczenia oraz bogatej tradycji krajowych producentów wyrobów silikatowych z innowacyjnymi technologiami i nowoczesnymi metodami zarządzania firmą. Obecnie w skład Grupy SILIKATY wchodzi 7 wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych rozmieszczonych na terenie całego kraju, a najstarszy z nich liczy sobie już ponad 100 lat. Zakład zlokalizowany w Piszu (ówczesnym Johannisburgu) powstał w 1903 r. i był pierwszą na terenie Polski wytwórnią silikatów. Tym bardziej stanowi to dla nas powód do dumy, że z powodzeniem udaje nam się łączyć tradycję z nowatorskimi rozwiązaniami.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 1/2017, str. 20-21 (spis treści >>)