logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Zapraszamy do udziału w X Międzynarodowej Konferencji Power Ring 2014, która odbędzie się 8 grudnia w Warszawie. Tym razem tematem debaty będzie „Europejski Rynek Energii: między zjednoczoną Europą, a narodową autonomicznością”. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo i zadawania pytań uczestnikom.

Światowy rynek energii ewoluuje w bardzo szybkim tempie, tymczasem państwa Unii Europejskiej stawiają ambitne cele w zakresie ochrony klimatu. Według ekspertów może to spowodować szereg dodatkowych wyzwań. Alarmują oni, że mapa drogowa, czyli dokument określający ogólną strategię budowy gospodarki niskoemisyjnej państw Unii Europejskiej do 2050 roku, może negatywnie odbić się na konkurencyjności Wspólnoty w świecie. Dodatkowo, aby móc odpowiednio planować inwestycje przedsiębiorcy sektora energetycznego oczekują stabilnej polityki i przejrzystych ram regulacyjnych. Europa robi wszystko, by tak się stało, jednak coraz trudniej jest zatrzymać producentów, którzy wolą inwestować poza Europą ze względu na wysokość cen energii. Jak z wyzwaniami, które pojawiają się w kontekście europejskiej polityki energetycznej, może sobie poradzić Polska? Jakie są możliwości stworzenia takiego rynku energii, który będzie wspierał przemysł, a jednocześnie będzie spełniał normy klimatyczne? – Te jakże ważne tematy staną się przedmiotem dyskusji na X Międzynarodowej Konferencji POWER RING 2014 „Europejski Rynek Energii: między zjednoczoną Europą, a narodową autonomicznością”, która odbędzie się 8 grudnia 2014 r., godz. 9.00, w sali „Pod Kopułą” w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie.

Na konferencji uczestnicy dyskusji spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania:

  • Jaki na tym tle powinien być kształt proponowanej przez rząd Donalda Tuska projekt Europejskiej Unii Energetycznej?
  • Jak dzielić obciążenia?
  • Jak i kogo wspierać?
  • Jaki przykład UE może dawać krajom rozwijającym się?
  • Jaki jest sprawiedliwy sposób pomiaru redukcji emisyjności: procentowy, per capita czy na jednostkę PKB? – To pytanie biedni zadają bogatym!  

Każda z sesji konferencji stanowić będzie dyskusję panelową z udziałem czołowych przedstawicieli środowisk biznesowych, instytucji kształtujących opinię publiczną oraz członków parlamentu.

Wydarzenie to odbędzie się z udziałem Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera i Ministra Gospodarki, profesora Jerzego Buzka, Przewodniczącego Społecznej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju Energetyki, Dominique'a Ristoriego, Dyrektora Generalnego DG Energy Komisji Europejskiej oraz najwyższej rangi specjalistów, menedżerów oraz przedstawicieli świata polityki z Polski i zagranicy. Kluczowym punktem wydarzenia będzie polska premiera raportu „World Energy Outlook 2014”, prezentacji którego dokona dr Fatih Birol, Główny Ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Więcej informacji o raporcie WEO-2014 dostępnych jest na stronie www.worldenergyoutlook.org.
Power Ring 2014 został objęty honorowym patronatem przez Ministra Gospodarki, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Ministra Skarbu Państwa oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

 

Szczegóły, program konferencji oraz formularz zgłoszenia do bezpłatnego uczestnictwa dostępne są na stronie www.proinwestycje.pl.

Wszelkich informacji na temat tegorocznej konferencji Power Ring udziela Agnieszka Ferreira (manager ds. projektów firmy Procesy Inwestycyjne), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

30.11.2014 r.