logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Instytut Techniki Budowlanej oraz Arcelor Mittal i CTICM (Francja) zapraszają do udziału w seminarium pt. „OCENA WŁAŚCIWOŚCI ŚRODOWISKOWYCH STALI KONSTRUKCYJNEJ W CYKLU ŻYCIA” w ramach projektu „WALORYZACJA WŁAŚCIWOŚCI DLA ZRÓWNOWAŻONYCH KONSTRUKCJI STALOWYCH”, organizowanym w dniu 28 listopada 2014 r. w ramach Funduszu Badawczego Węgla i Stali.

Seminarium adresowane jest do środowisk naukowych, studentów budownictwa i inżynierii środowiska, projektantów, audytorów, konsultantów oceny budynku, producentów wyrobów budowlanych.

Celem seminarium jest upowszechnianie wiedzy zdobytej w ostatnich latach w zakresie oceny środowiskowej budynków stalowych i kompozytowych. W ciągu ostatniej dekady wiele projektów badawczych zostało sfinansowanych w celu opracowania metody oceny wpływu na środowisko budynków stalowych. Podjęto również prace normalizacyjne w tym zakresie. Nowa norma PN EN 15978 opracowana przy współudziale Instytutu Techniki Budowlanej umożliwia obliczanie wpływu budynków na środowisko. Bierze ona pod uwagę fakt, że stal jest surowcem wtórnym.

Projekt LVS3 podsumowuje zdobytą wiedzę w zakresie ocen środowiskowych i prezentuje dla szerokiego odbiorcy z branży budowlanej program AMECO 3 – jako przyjazne narzędzie (oprogramowanie, przykłady, instrukcja). Wyniki analiz LCA budynków stanowią element oceny metodami BREEAM, LEED czy DGNB.

Wyniki wspierają kształcenie młodych inżynierów, a wiedza rozpowszechniana jest w całej Europie poprzez organizację seminariów.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać pocztą, faksem lub mailem do dnia 21 listopada br. 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (80). Decyduje kolejność zgłoszeń.

ADRES SEKRETARIATU ORGANIZACYJNEGO:
Instytut Techniki Budowlanej
Dział Upowszechniania Wiedzy
00-611 Warszawa, ul. Filtrowa 1
tel. 22/ 57 96 139, fax 22/ 57 96 479
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Praca naukowa finansowana ze środków finansowych na naukę w latach 2013-2014 przyznanych na realizację
projektu międzynarodowego współfinansowanego"