logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Certyfikacja dekarzy wprowadzona w 2013 r. przez firmę Monier BRAAS cieszy się coraz większym powodzeniem. W październiku br. wręczone zostały pierwsze certyfikaty, a w najbliższym czasie certyfikaty BRAAS otrzyma kolejnych 80 fachowców, uczestników programu SUPERDEKARZ.

Jak zdobyć certyfikat BRAAS?

Program Certyfikacji Dekarzy jest skierowany do uczestników programu SUPERDEKARZ. Zainteresowani muszą odbyć dwa szkolenia organizowane przez firmę Monier Braas, które odbywają się w ośrodkach szkoleń dekarzy BRAAS: w Gdańsku, Radomiu, Zakopanem i Opolu. Obowiązkowo należy ukończyć kurs „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Natomiast tematykę drugiego szkolenia wybiera uczestnik kursu, spośród oferty firmy, może to być m.in.: „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”, „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji” czy „Karpiówka Opal. Ocieplenia DivoDamm”. Specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach”. Po odbyciu dwóch kursów, umiejętności dekarza są weryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas na budowie.
Dekarz, który spełni te warunki otrzyma Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza. Dokument ważny jest przez dwa lata; można go przedłużyć na kolejne trzy po odbyciu dodatkowego szkolenia technicznego ze zintegrowanego systemu dachowego Braas. Uczestnicy Programu Certyfikacji Dekarzy zobowiązani są wykonywać pokrycia dachowe w systemie Braas. Dzięki zdobytemu Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. promocję firmy na stronie www, bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych oraz wsparcie promocyjne. - mówi Marek Podeszwa koordynator Programu Certyfikacji Dekarzy i doradca techniczny firmy Monier BRAAS.

Pierwsi dekarze z certyfikatem Braas

Pod koniec października br. certyfikat BRAAS otrzymała pierwsza grupa dekarzy: Jarosław Pawłowski, Karol Włodarczyk, Sławomir Mierzwa, Tomasz Lesiecki, Paweł Bauman, Piotr Długosz oraz Hubert Reitor (zdjęcie poniżej). W przeciągu kilku najbliższych miesięcy certyfikaty trafią do kolejnych 80 uczestników programu SUPERDEKARZ, którzy są w trakcie lub przeszli proces certyfikacji. Myślę, że wprowadzenie takiego programu to bardzo dobry pomysł. Szkolenia pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę, a sam certyfikat jest argumentem podczas rozmowy z inwestorem, wzbudza zaufanie i pomaga przekonać inwestora, że pracujemy w oparciu o szczegółowe instrukcje producenta, zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami – mówi SUPERDEKARZ Jarosław Pawłowski z firmy JAR-DACH, który jako jeden z pierwszych otrzymał Certyfikat BRAAS.

Fot. BRAAS

06.11.2013 r.