logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Fabryka okien VELUX w Namysłowie to jeden z największych pracodawców w woj. opolskim. Produkcja okien dachowych ruszyła tu 10 lat temu. W 2012 r. fabryka została zmodernizowana, uruchomiono m.in. linię produkcjną nowej generacji okien VELUX.

Fabrykę w Namysłowie (na zdjęciu) tworzy 9 hal produkcyjno-magazynowych, w których wytwarzane są dachowe okna drewniano-poliuretanowe oraz kołnierze aluminiowe. Mieści się tu również centrum dystrybucji okien VELUX na rynek polski i europejski. Łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa to 61 tys. m2. Obroty spółki produkcyjnej NB Polska Sp. z o. o., obejmującej fabryki w Namysłowie i Gnieźnie, wyniosły w 2012 r. 629 mln zł i był to wynik lepszy o 3,5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Fabryka okien Velux, Namysłów

W ubiegłym roku w Namysłowie zakończyła największa w historii firmy VELUX inwestycja w polskie fabryki. Jej wartość to 200 mln zł, z czego aż 60 proc. ulokowano w woj. opolskim. „Blisko 80 proc. maszyn zostało wymienionych lub zmodernizowanych, wybudowaliśmy również halę o powierzchni 6 tys. m2, gdzie znajdują się dwie nowe linie produkcyjne.” – powiedział Artur Wołoszyn, dyrektor fabryki w Namysłowie. Obecnie w zakładzie wytwarzane są nowej generacji okna dachowe VELUX.
Przedsięwzięcie pozwoliło na zwiększenie zatrudnienia o 100 osób, w tym specjalistów i managerów do zarządzania produkcją. Obecnie w fabryce w Namysłowie pracuje 770 osób. VELUX jest znaczącym i cenionym pracodawcą w regionie. Wszyscy pracownicy mają zapewniony bogaty pakiet socjalny obejmujący prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie czy bezpłatne zajęcia sportowe. Mogą również uczestniczyć w szkoleniach zawodowych czy kursach języka angielskiego.

Firma VELUX od kilku lat prowadzi działania mające na celu ograniczenie wypadków przy pracy do zera. Efektem jest m.in. tytuł „wiodącego przedsiębiorstwa we wdrażaniu procesów ciągłego doskonalenia” przyznany fabryce w Namysłowie podczas Międzynarodowego Kongresu GEMBA KAZEIN, który odbył się w dniach 9-10 października br. we Wrocławiu.

VELUX aktywnie uczestniczy w życiu regionu. Jest członkiem Klubu 150 – zrzeszającego najlepsze firmy na Opolszczyźnie. Inicjatywa ta ma na celu rozwój przedsiębiorstw i regionu. Szefowie opolskich firm dzielą się doświadczeniem, organizują też wykłady otwarte dla studentów. Od wielu lat, dzięki środkom z Fundacji Pracowniczej, VELUX wspiera również rozwój lokalnych szkół i przedszkoli.

Zdjęcie: firma Velux

29.10.2013 r.