logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Firma VELUX świętuje 15 lat produkcji okien dachowych w fabryce w Gnieźnie. Główne uroczystości, z udziałem kluczowych klientów i kontrahentów, pracowników, dziennikarzy oraz gości honorowych - Steena Hommela, Ambasadora Danii w Polsce oraz Jacka Kowalskiego, Prezydenta Gniezna, odbyły się 27 czerwca 2013 r.

Produkcja okien do poddaszy VELUX w Gnieźnie rozpoczęła się w 1998 r. w fabryce przy ul. Słonecznej. Wraz z jej rozwojem, w 2004 r. przy ul. Kolejowej uruchomiona została fabryka okuć. Obecnie okna VELUX wytwarzane są w 17 halach, których łączna powierzchnia wynosi ponad 70 tys. m2 (na zdjęciu powyżej). Zaproszeni goście mieli okazję poznać historię rozwoju duńskiej firmy na terenie Polski, zwiedzić zmodernizowaną w 2012 r. fabrykę okien oraz przyjrzeć się procesowi produkcji okien Nowej Generacji. W ubiegłym roku VELUX zainwestował bowiem około 200 mln zł w unowocześnienie produkcji w Polsce, w tym 2 fabryk w Gnieźnie. Była to największa inwestycja w 23-letniej działalności firmy VELUX w Polsce. Pierwsze okna Nowej Generacji zeszły z linii produkcyjnej pod koniec 2012 r., a dwa miesiące temu ruszyła ich sprzedaż.

Świętowanie 15-rocznicy rozpoczęcia produkcji VELUX w fabryce w Gnieźnie. Od lewej: Jacek Kowalski - Prezydent Miasta Gniezna, Steen Hommel - Ambasador Danii w Polsce, Piotr Węglarz - dyrektor fabryki okuć w Gnieźnie, Jerzy Pęczak - dyrektor fabryki okien w Gnieźnie, Jacek Siwiński - dyrektor generalny VELUX Polska

VELUX jest cenionym i znaczącym pracodawcą w regionie - w obu gnieźnieńskich zakładach firma zatrudnia 764 osoby, który ponadto aktywnie angażuje się w życie społeczności lokalnej i wspiera miejscowe inicjatywy. W podziękowaniu za zasługi dla miasta Gniezna, firma została uhonorowania Medalem Millenijnym, przekazanym przez Jacka Kowalskiego, Prezydent Gniezna na ręce Jerzego Pęczaka, dyrektora fabryki okien w Gnieźnie. Uczestnicy uroczystości usłyszeli też wiele ciepłych słów od Ambasadora Danii Steena Hommela, który dziękował firmie VELUX m.in. za promowanie Danii w Polsce.

Zdjęcia: VELUX Polska