logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Odpowiednia aranżacja poddasza pozwala uzyskać w domu dodatkową przestrzeń mieszkalną, która często ma wyjątkowy charakter. Aby cieszyć się jednak relaksującymi chwilami w zimowych miesiącach, warto zadbać o jego właściwe ocieplenie. Do tego celu doskonale nadaje się nowy specjalistyczny produkt w portfolio firmy Soudal – klej do folii budowlanych Vapourseal. Ten jednoskładnikowy produkt stworzony został na bazie żywic syntetycznych i jest idealny do wykorzystania w paroszczelnych połączeniach wszelkiego typu membran i folii paroizolacyjnych. Pozwoli on zastąpić używane powszechnie zszywki, które „kaleczą” folię ochronną przy jej mocowaniu. W ten sposób Vapourseal zapewni skuteczniejsze uszczelnienie warstwy termoizolacyjnej.


Ekspert od paroszczelnych połączeń

Adaptacja poddaszy do celów mieszkalnych z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. W wykorzystaniu tej przestrzeni kluczowa jest funkcjonalność oraz komfort, który zapewnić można poprzez dobór odpowiednich materiałów izolacyjnych. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ pomieszczenia na poddaszu są umiejscowione bezpośrednio pod dachem, a więc zapewnienie tam właściwej temperatury ma zasadniczy wpływ na możliwość ich użytkowania. Równie istotną kwestią jest także zabezpieczenie pokojów zlokalizowanych pod dachem przed zawilgotnieniem, a więc zapewnienie suchości warstwie izolacyjnej wełny mineralnej. Należy więc zadbać o właściwe ocieplenie poddasza, które pozwoli także zminimalizować straty ciepła w tej części domu, co  może  w znaczący sposób wpłynąć na wysokość rachunków za ogrzewanie. Jeśli więc w zakresie termoizolacji popełnimy błędy, ich konsekwencje odczujemy właśnie zimą, a  poddasze „przywita nas” chłodem i wilgocią.