logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych. Praca zbiorowa, format: 14,5 x 20,5, 85 stron, 22 rysunki i tabele. Wydawca: Polskie Stowarzyszenie Gipsu, Warszawa 2010. Prekursorska publikacja dla branży wykończeniowej. Nieodzowna dla profesjonalistów i inwestorów. Na podstawie zawartych w niej instrukcji można jednoznacznie kontrolować jakość prac wykonywanych w technologii suchej zabudowy oraz ustalać zasady ich późniejszej oceny w trakcie odbioru końcowego. Publikacja ma również skierować uwagę Służb budowlanych na specyfikę robót wykończeniowych wykonywanych z użyciem płyt gipsowo-kartonowych (g-k). Szczególnie, iż wiele czynności podejmowanych przez montera suchej zabudowy należy do tzw. robót zanikających, stąd mogą – w momencie końcowego oddawania obiektu – pojawić się trudności w ocenie ich jakości.
Parametry techniczne dotyczące systemów suchej zabudowy opisane zostały jako standard branżowy, uzgodniony przez przedstawicieli firm: Knauf, Lafarge, Norgips, Rigips.
Dodatkowo poziomy szpachlowania, od PSG1 do PSG4 , są zgodne z opracowanymi przez Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Gipsowego EUROGYPSUM i odpowiadają poziomom jakości powierzchni, odpowiednio od Q1 do Q4.
Do kupienia w księgarni internetowej www.gandalf.com.pl